Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Finalisté Českého streetballového poháru se utkali v Praze

Neděle patřila u nákupního centra Černý Most nejlepším českým streetballistům, vyvrcholil zde prestižní Český pohár v pouliční hře na jeden koš. O poháry a medaile se bojovalo ve čtyřech kategoriích.
Přidat na Facebook
Předchozí tři kvalifikační kola proběhla v Děčíně, Brně a Praze, do finále tedy nastupovali skutečně ty nejlepší domácí týmy a bylo mezi nimi i několik favoritů. Nejzkušenější tým hraje pod názvem Xstream Converse. Jeho kapitán Patrik Nguyen poskládal silnou a kompaktní sestavu, která se turnaj od turnaje mění jen kosmeticky. Mezi ženskými týmy pravidelněji bodují pražské Flyers a Economists, které patří už několik sezón do České streetballové špičky.

Po celý turnaj týmy předváděli velmi tvrdou, ale čistou hru, kterou ve svůj prospěch zúročili pánové z Xstream Converse. Vítězstvím bez ztráty bodu si zajistili na další rok vládu na české streetballové scéně. Už v úvodním kole se shodou náhod potkali se svými pozdějšími finálovými soupeři týmem Vánočkářů a bez problémů je porazili. Finále bylo pak o něco dramatičtější, když Xstream Converse zvítězil rozdílem pouhých třech bodů. Bronzové medaile si vybojovali liberečtí We are not able to fly anymore.

V kategorii Juniorů si vítězství odnesli brněnští chlapci z týmu Vytřískaný vokna, na které ve finále nenašel recept děčínský tým Kvasinky, ani přesto, že za ně nastupoval vítěz dovednostní vložené soutěže Slam Dunk Battle Vojta Inger. Vytřískaný vokna sice v turnaji jednou prohráli, ale díky možnosti opravy se do finále přesto probojovali. Třetí místo zbylo pro další děčínský tým North Town Ballers. V kategorii do 13 let si zvítězili Street Kings, když ve finále porazili vítěze děčínského kvalifikačního kola Starf 313.

Překvapením celého turnaje bylo semifinálové vyřazení favoritek ženské kategorie týmu Flyers. O senzaci se postarala děvčata z Hradce Králové, které si říkají Sex, drugs and Pick´n´Roll. Stejný tým pak porazil ve velkém finále i děvčata Economists a v jednom dni tak pokořila do té doby dva nejsuverénnější streetballové týmy.

Streetball je stále více oblíbený sport a chce se ukázat lidem, proto se turnaje odehrávají v centrech velkých měst. Už 20. června proběhne další finálový turnaj, kdy se na Strahově utkají účastníci Pražské Streetballové ligy. Po něm přijdou dvě speciální akce, takzvaný Slam Dunk Contest 27. června na střeše OC Chodov a 1. a 2. srpna Pražský Mezinárodní Streetballový Pohár na Václavském náměstí pro nejlepší evropské týmy. Lepší streetball v ČR neuvidíte.

Více informací na webu www.streetball-mania.cz

Muži 18 + let:
1. Xstream Converse
2. Vánočkáři
3. We are not able to fly anymore

Junioři 14 - 17 let:
1. Vytřískaný vokna
2. Kvasinky
3. North town ballers

Dívky 14 + let:
1. Sex, drugs and Pick´n´Roll
2. Economists
3. Flyers

Mix 10 – 13 let:
1. Street kings
2. Starf 313
3. Streetball 4 ever

Dovednostní soutěže
BigShock Slam Dunk Battle:
1. Lamík - Vojta Inger
2. Zavka - Jakub Zavadil
3. Tomáš Manler

Loap 3pt Shoot out
1. Jakub Hnátek
2. David Šírek
3. Mirka Vodrážková


Zdroj: TZ XZoneMedia
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 10. 6. 2009 15:00
Prachař, Štěpán. 2009. Finalisté Českého streetballového poháru se utkali v Praze. Vychytané.cz. [Online] 10. 6. 2009. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2096. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Finaliste-Ceskeho-streetballoveho-poharu-se-utkali-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.104.143
Serverový čas: středa 6. července 2022 17:21