Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Další zprávy sdružení Pro Wave

V pondělí 8. června 2009 oznámil poslanec a nově pověřený šéf Strany zelených Ondřej Liška, že podal vládě a Poslanecké sněmovně k projednání novelu zákona o Českém rozhlase, která by umožňovala návrat Radia Wave do analogového vysílání. Občanské sdružení Pro Wave, které se před nedávnem zformovalo na podporu této veřejnoprávní stanice pro mladé, jednoznačně podporuje tuto aktivitu.
Přidat na Facebook
„Doufáme v co nejrychlejší projednání novely zákona, jak jej navrhuje pan Liška“ uvádí za iniciativu Robin Čumpelík. „Stále se domníváme, že ve veřejnoprávním rozhlase alternativní stanice pro mladé s co nejširším dosahem citelně chybí,“ dodává.

Wave byl v minulém roce vypnut z FM vysílání a následně nesmyslně Radou Českého rozhlasu obviněn z propagace fašismu. Sdružení uspořádalo v polovině ledna velký koncert s názvem Chci Wave zpět! Tato první akce aktivistů měla mimořádný úspěch. Koncert navštívilo přes tisíc mladých lidí. V dubnu také Pro Wave ve spolupráci se studentskou iniciativou Inventura demokracie pořádal koncert proti mediálním radám na Václavském náměstí. Právě Radu Českého rozhlasu viní zástupci sdružení z nedobrovolného stěhování Radia Wave mimo ferkvenci.

„Apelujeme na všechny poslance, kterým není lhostejná mladá generace, aby zvedli ruku pro návrh Ondřeje Lišky,“ uvádí zástupci Pro Wave.

Veškeré informace lze najít na webových stránkách sdružení Pro Wave, o.s. www.chciwavezpet.cz

zdroj: TZ ChciWaveZpet.cz
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 11. 6. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Další zprávy sdružení Pro Wave. Vychytané.cz. [Online] 11. 6. 2009. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2095. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dalsi-zpravy-sdruzeni-Pro-Wave
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.104.143
Serverový čas: středa 6. července 2022 17:44