Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hradhouse představuje hlavní headlinery: UMEK & MARCO BAILEY

Marco Bailey a Uroš Umek – většině českých partypeople se při vyslovení těchto jmen automatický vybaví dvě legendy našláplého groovy techna. V Česku a na Moravě odehráli nesčetně kvalitních vystoupení a ne nadarmo se jim po celém světě říká mistři djského řemesla. Zatímco Marco Bailey s nadšením burcuje davy tanečníků za pomocí celé škály efektů lagendárního mixáku Pioneer 600/800, mezi standardní požadavky Umeka patří tři gramofony, které má vždy ve zvyku využít naplno.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Hradhouse
sobota 8. srpna 2009 21:00
(konec +- neděle 9. srpna 2009 04:00)
Hrad Boskovice
Boskovice (CZ)
Ovšem čas je neúprosný a chuť rozšiřovat své hudební aktivity a objevovat stále nové postupy v produkci se u obou mistrů rozrůstají stejně tak rychle, jako tetování na levé paži Marca Baileyho. Smyčkovité groovy techno už má své zlaté časy nejspíše za sebou a moderní trend zpomalování zasáhl i naše dva matadory. Narozdíl od mnoha kolegů se však jejich aktuální produkce i živé hrání nepotácí v mnohdy nudné a stereotypní tech-minimalové šedi.Za vším evidentně stojí jejich píle a nadšení pro hudbu, díky kterým si už před lety vydobyli titul nejlepších DJs ve své zemi, což není v Belgii ani ve Slovinsku nic jednoduchého. Vědí, že pokud chtějí obstát v dnešní záplavě DJů a producentů, musí svou práci dělat jinak a především celým srdcem.

V případě Umeka je tento fakt nesporný už od začátku jeho kariéry, kdy ho mnoho lidí označovalo doslova za hudebního chameleóna, jehož tracky byly kolikrát nazaškatulkovatelné. Byl jedním z prvních slovinských DJů, s hraním začal už v roce 92 a i proto jej mnoho lidí chápe jako ikonu východoevropského techna. Gatex, Lanicor, vlastní label Recycled Loops a zastupování agenturou Kne’Deep – to jsou základní mezníky Umekovy groovy techno éry.V roce 2007 však přichází čas na další level. Uroš Umek představuje novou vizi svého soundu a vznikají hity jako Posing as me nebo Carbon Occasions, které se dokonce objevují na MTV. Uroš, lidově řečeno, zpomaluje, přestává mu vyhovovat zastoupení agenturou Kne’Deep, která je postavena především na hardtechno otci DJ Rushovi, podle čehož vypadá i booking jejích členů. Ve stejnou dobu, ze stejného důvodu odchází z Kne‘Deep i Marco Bailey. Ostré, přímočaré techno už ho nenaplňuje tak jako dříve. Začíná se více věnovat svému labelu MB Elektronics a spolu se svým dlouholetým kolegou Tom Hadesem se zaměřuje na produkci „promyšlenějších“ skladeb, postavených na melodii a vlastním příběhu.

Alfou a omegou pro Umeka i Marca Baileyho však bude vždy techno, jak oba tvrdí. Své techno kořeny nikdy nezapřou a rádi to předvádí ve svých našlapaných setech. Oba mají svůj vlastní recept na rozproudění davu, oba se našli v trochu jiné odnoži aktuálního soundu, přesto oba vědí, že základem jejich hraní je pobavit a roztancovat dav, proto nemá cenu vzpomínat na minulost, ale vnímat současnost a poddat se rytmům, které zaujmou všechny vaše smysly.EdVance
(Jakub Vyoral)
čtvrtek 11. 6. 2009 08:00
Vyoral, Jakub . 2009. Hradhouse představuje hlavní headlinery: UMEK & MARCO BAILEY. Vychytané.cz. [Online] 11. 6. 2009. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2093. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hradhouse-predstavuje-hlavni-headlinery:-UMEK-&-MARCO-BAILEY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.127s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.104.143
Serverový čas: středa 6. července 2022 18:43