Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Charlie Chaplin opustí Zlín

Ve čtvrtek 11. června bude Charlie Chaplin ve Zlíně naposledy.
Přidat na Facebook
Lidé jej mohou spatřit na jevišti Velkého sálu Městského divadla Zlín od 19 hodin. Derniérou inscenace "Charlie ve světlech moderní doby" končí také akce s hledáním pohlednic, díky níž mohou lidé získat slevu ze vstupného na toto představení.

Pohlednice se zlínským Charliem Chaplinem Radovanem Králem, které vyšly v edici Pohlednice Divadelního serveru RozRazil online a nakladatelství Větrné mlýny, jsou však stále rozmístěny na stanovištích nejen po krajském městě, ale i v Kroměříži, ve Vsetíně, Slavičíně a v Hranicích na Moravě. Hledači, kteří tento malý poklad objeví a přinesou do pokladny Městského divadla Zlín, dostanou na pohled razítko a především slevu, a to 25 procent na lístek na chaplinovské představení. Rodiny či přátelé mohou využít také skupinové slevy. Za tři koupené lístky dostanou totiž jeden zdarma. „S nápadem hrát s diváky hru na hledání pohlednic jsme přišli v den 120. Chaplinových narozenin, které byly ve čtvrtek 16. dubna. Myslím, že by to bylo i skutečnému Chaplinovi blízké,“ přiblížil dramaturg divadla Vladimír Fekar.

Od vyhlášení této akce se Charlie vyskytl ve Zlíně dvakrát: 28. dubna rozdal Radovan Král svým fanouškům po představení autogram, 22. května se pak inscenace hrála v rámci mezinárodního divadelního festivalu Setkání 2009 Stretnutie. Poslední třetí možnost mají milovníci Chaplina právě 11. června.

Životní příběh Charlieho Chaplina, jenž měl v Městském divadle Zlín premiéru 11. října 2008, je dílem jednoho z nejtalentovanějších režisérů mladší generace Jana Mikuláška. Zároveň je i autorem hudby. Kromě titulní role, kterou ztvárňuje Radovan Král, v inscenaci hrají Luděk Randár v roli jeho bratra Sydneyho Chaplina, Radoslav Šopík jako kameraman Rollie Totheroh, Helena Čermáková v rolích Chaplinovy matky Hannah a Oony O´Neillové a mnozí další. Scénu a kostýmy vytvořil Marek Cpin.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 8. 6. 2009 17:30
Jarešová, Veronika. 2009. Charlie Chaplin opustí Zlín. Vychytané.cz. [Online] 8. 6. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2087. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Charlie-Chaplin-opusti-Zlin
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 09:09