Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jurkovičova vila Valaška v Luhačovicích konečně opravena

Lázeňské hotely Miramare dokončily v těchto dnech rozsáhlou rekonstrukci jednoho z dalších objektů. Je jím památkově chráněna vila Valaška v Pražské čtvrti v Luhačovicích na Zlínsku, která je součástí hotelového komplexu společně s lázeňským hotelem Vilou Antoanetou.
Přidat na Facebook
Lázeňský dům prošel celkovou rekonstrukcí, která si vyžádala investici okolo 40 milionů korun. Valaška nabídne lázeňským hostům devět pětihvězdičkových luxusních apartmánů, historický ráz domu je spojen s moderními prvky.

Slavnostní otevření nového lázeňského komplexu se uskuteční v úterý 9. června 2009 ve 14 hodin za účasti hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka.

Budova, která je národní kulturní památkou, byla v havarijním stavu a během rekonstrukce zůstaly zachovány prakticky jen obvodové zdi a vnitřní schodiště. Nedochovala se ani žádná historická dokumentace, která by napovídala cokoliv o vnitřním vybavení vily. „Práce na vile zkomplikovaly především požadavky památkářů, kteří kladli velký důraz na některé detaily. Asi největším problémem ale bylo zajištění statiky nemovitosti. Dům doslova ujížděl po svahu dolů," uvedla ředitelka Lázeňských hotelů Miramare Veronika Záhorská.

Vilu Valašku si nechal v roce 1907 postavit architektem Dušanem Jurkovičem jeho přítel a vizovický majitel stavebnin František Novák. Ve vile ale dlouho nežil a v roce 1911 ji prodal příbuzným slavné pražské herečky Leopoldy Dostalové. Ti ve vile provozovali penzion. Řadu let sloužil objekt také zaměstnancům lázní jako ubytovna, a to až do roku 1989. Poté byla nemovitost vrácena v restituci a prakticky jen chátrala. Společnost Miramare ji koupila v roce 2007.


Zdroj: TZ Veronika Záhorská, Miramare
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
úterý 9. 6. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Jurkovičova vila Valaška v Luhačovicích konečně opravena. Vychytané.cz. [Online] 9. 6. 2009. [Citace: 6. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2086. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jurkovicova-vila-Valaska-v-Luhacovicich-konecne-opravena
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.222.251.91
Serverový čas: pondělí 6. února 2023 23:53