Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Danny Byrd & Mistabishi na narozeniny klubu Roxy

Na 17. narozeninách Roxy můžete v rámci BUSHe čekat klasický hřejivý zvuk Hospital rec. od ostříleného mistra Dannyho Byrda i nový a svěží vítr od mladého reformátora Mistabishiho, který svým aktuálním albem způsobil nemalý rozruch.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
ROXY 17th Anniversary - BUSH
sobota 13. června 2009 22:00
(konec +- neděle 14. června 2009 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Po loňské návštěvě London Elektricity v Roxy opět nastane čas na VZP, tedy Všeobecnou Zdravotní Party. Kompletní profily obou pánů si můžete nastudovat níže… Ke zkoušce se dostavte 13. června do klubu Roxy, omluvenkou budiž pouze zakoupená, ale neutržená vstupenka ;) A to třeba z předprodejů Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal s hodnotou 150czk. Uvádí Roxy promotion.

danny byrd & mistabishi // bio


Danny Byrd pochází z jihoanglického městečka Bath a stejně jako se návštěvníci tamních lázní rádi noří do tradičních ozdravných koupelí, tak i příznivci labelu Hospital vyhledávají hudbu Dannyho Byrda pro její schopnost uklidňovat, zlepšovat náladu a vtáhnout posluchače do víru dění. A protože Danny od vás nevyžaduje chodit v jeho přítomnosti oblečeni jen do ručníku, ani od něj nechytnete žádnou palčivou kožní chorobu, je možná i o něco populárnější než prastaré lázně v letovisku Bath.

Danny byl na sklonku minulého století jedním z prvních producentů, kterým Hospital nabídl smlouvu, a stal se známým pro svůj citlivý přístup k něžnému vokálnímu drum and bassu. Jeho ochota využívat inspirací z house music a r’n’b se ukázala už na prvních singlech Do It Again a Changes. Jeho slávu pak potvrdil jak jeho remix na věc Wishing Well od London Elektricity (často hraný zejména ve Fabiově show na BBC 1), jeho příspěvky na kompilace Weapons of Mass Creation, tak vinyly mimo vydavatelství Hospital (Spearhead, V Recordings, Advanced).


Dosavadním vrcholem Dannyho kariéry je jeho první album Supersized, které si oblíbil Andy C i kompletní posádka BBC 1. Dnes už je Danny celosvětově známým deejayem, jehož hostí jak pravidelná londýnská rezidentura Hospitality, tak kluby od Los Angeles přes Paříž až po východní Evropu. My můžeme Dannyho mixážní umění obdivovat například na nedávné kompilaci Hospital Mix 7, ale hlavně také na 17. narozeninách klubu Roxy, kam přijede zahrát 13. června.

Danny v tom však nebude sám. Jeho set na narozeninách Roxy přijede podpořit jeden z nejčerstvějších talentů labelu Hospital, James Pullen známý pod jménem Mistabishi. Jeho hvězda v nabitém kádru felčarů z Hospital rychle stoupá, ovšem ani když v roce 2007 začínal, nestartoval úplně od nuly. Na scénu vtrhl moderní junglovou hymnou No Matter What, která se zabydlela v denním vysílání BBC 1 tak dobře, že skoro ani nestálo za to, sundavat vinyl ze studiového gramofonu.

O rok později se svět zmítá v hospodářské krizi a Mistabishi se vrací, aby jej vyburcoval svým debutovým albem Drop. Odvážná a inovativní kolekce skladeb přináší rebelii do zaběhnutého zvuku Hospital Records. Kdyby Tyler Durden z Klubu rváčů dělal místo mýdla beaty, zněl by jako Mistabishi. Na zmíněné nahrávce nechybí notoricky známý megahit Printer Jam, ovšem jsou tu i další nosné tracky, jako Greed, Damage nebo dubstepem ovátá skladba White Collar Grime.

Links:
www.myspace.com/dannybyrduk
www.myspace.com/themista

Video:
Mistabishi - Printer Jam


Mistabishi - No Matter What


Danny Byrd - Shock Out


Danny Byrd @ SunandBass 2007


Zdroj: TZ Petr Tajčman, Roxy
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
sobota 6. 6. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Danny Byrd & Mistabishi na narozeniny klubu Roxy. Vychytané.cz. [Online] 6. 6. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2064. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Danny-Byrd-&-Mistabishi-na-narozeniny-klubu-Roxy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 08:54