Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Daniel Nekonečný zve na Dotkni se Písku 2009

Originální bavič a zpěvák Daniel Nekonečný se prošel ulicemi jihočeského Písku, kam přinesl sluneční svit. Už 13. června vystoupí s kapelou Šum svistu při multižánrovém festivalu Dotkni se Písku, který se tu odehraje. Nekonečný prošel celé historické centrum, kde za dva týdny vyrostou dvě veliká pódia a několik menších uměleckých scén.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Dotkni se Písku 2009
pátek 12. června 2009 09:00
(konec +- sobota 13. června 2009 03:00)
Písek
Písek (CZ)
„Miluji písek a moře a to vše zde nacházím. Město Písek a moře rozkoše všude kolem,“ hlásal vesele. Při chystaném vystoupení kapely Šum svistu se mohou diváci těšit na nekončící karneval s mnoha světelnými, ohnivými a hudebními efekty. Po ohňostroji rozkoší Daniela Nekonečného proběhne ještě lampiónový průvod městem pro děti. Vrcholem večera bude obrovský ohňostroj nad řekou.

Minulý rok získali slavnosti Dotkni se Písku nový rozměr v podobě velkého hudebního festivalu, který se odehrává přímo v centru města. Do pozdních nočních hodin budou v pátek 12. a v sobotu 13. června hrát populární kapely, přesto pořadatel Robin Mikušiak nemá strach z negativních ohlasů místních obyvatel. „Jde o dva večery v roce. Doufáme, že to obyvatelé přilehlých domů pochopí a budou tolerovat. Navíc slavnost udělá opět obrovskou reklamu celému městu Písek.“

A kdo při Dotkni se Písku vystoupí? „Nechci nikoho nazývat headlinerem. Myslím, že si v programu každý najde své oblíbené umělce,“ říká Mikušiak a upozorňuje pak na nejznámější kapely, které v Písku vystoupí. K hlavním hvězdám bude patřit bezesporu Mig 21, který vystoupí už v pátek 12. června večer. Koncert v Písku bude pro kapelu zatím jediným letním vystoupením na jihu Čech. K Migu 21 se v pátek připojí jedna z nejznámějších ska kapel Tleskač, elektroničtí Skyline a na závěr noci vystoupí čistě metaloví Krucipüsk se svým démonickým frontmanem Tomášem Hájíčkem. Vrcholem sobotního programu bude bezesporu energií a euforií nabité vystoupení Šum svistu. Už dopoledne proběhne koncert Jiřího Schmitzera a později například i smičcového tria String Ladies, které jsou srovnávány se světově proslulou houslistkou Vanessou Mae. Na hiphopové scéně své umění předvede projekt Orikoule složený ze dvou pražských raperů, zahrají Ektor a Enemy a do nočních hodin budou hiphopové publikum bavit Pio Squad.

Kromě koncertů kapel bude centrum města mnohem více patřit umělcům a jejich pracem. Odehraje se mnoho divadelních, filmových a tanečních vystoupení. Na jednom z náměstí vyroste obrovský kulový stan, takzvaný okodóm, ve kterém své hudební a video umění předvedou DJ´s a VJ´s a přitom zájemce naučí něco ze svých řemesel. Celými slavnostmi se bude opět prolínat historie, tentokrát z 18. století. V sobotu dokonce proběhne přímo pod hlavním pódiem velká bitva o Písek. Na vážnější strunu zahraje fotograf Jan Šibík, jehož fotky z válečných konfliktů se budou promítat na speciálním plátnu v ulici mezi Velkým náměstím a historickým kamenným mostem.

Jeden z nejlevnějších festivalů létá stojí v předprodeji v informačním centru v Písku jen 50 Kč a na místě je možné vstupenky pořídit za 80 Kč. Navíc prvních 10 000 lidí dostane ke vstupence i pamětní minci, která je každý rok s jiným motivem a stala se již ceněným sběratelským artiklem. Jaký bude letos Dotkni se Písku se dozvíme už 12. a 13. června. Kompletní program a více informací najdete na www.dotknisepisku.cz
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
sobota 6. 6. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Daniel Nekonečný zve na Dotkni se Písku 2009. Vychytané.cz. [Online] 6. 6. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2063. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Daniel-Nekonecny-zve-na-Dotkni-se-Pisku-2009
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 09:24