Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tata Bojs a Ahn Trio exkluzivně na Colours of Ostrava

První večer bude patřit nejen slavnému skladateli Michaelu Nymanu a jeho bandu, ale i společnému koncertu Tata Bojs s korejsko-americkým Ahn Triem
Přidat na Facebook
První večer festivalu Colours of Ostrava ve čtvrtek 9. července bude patřit nejen slavnému skladateli minimalistické a filmové hudby Michaelu Nymanu a jeho bandu, ale i společnému koncertu hanspaulských Tata Bojs s korejsko-americkým Ahn Triem.

Základem jejich výjimečného vystoupení (v létě kromě Colours pouze festival Pohoda) se stane loňské album „smetana“. Na hlavním pódiu tak zazní nejznámější skladby Tata Bojs („Jaro“, „Tanečnice“, „Lasičky“, „Šťastnější“, „Pěšáci“, „Vesmírná“, „Toreadorská otázka“, „Attention Aux Hommes!“...) v komorně - akustických úpravách, které jsou často velmi nečekané a překvapivé. „Slízli jsme smetanu ze všech našich desek a ještě při tom vzdáváme hold velkému českému skladateli, od kterého si už léta půjčujeme úryvek z jeho Mé vlasti,“ říkali Tata Bojs při vydání této desky v listopadu 2008. Kritikou i posluchači nadšeně přijaté album se ihned dostalo mezi nejprodávanější skladby v ČR a následovalo vyprodané tuzemské turné. V květnu letošního roku Tata Bojs a Ahn Trio premiérově zahráli v zahraničí na dvou úspěšných koncertech v New Yorku. Ahn Trio (piano, housle, cello) původem ze Soulu v Korei, nyní žijící právě v New Yorku, již více než jedno desetiletí patří mezi špičku na světových pódiích klasické hudby. Dokládá to i to, že skladatel Michael Nyman pro toto trio napsal několik skladeb. Kromě společného koncertu s Tata Bojs se mohou návštěvníci festivalu těšit na samostatné vystoupení Ahn Tria druhý den na kostelní scéně.

Program festivalu Colours of Ostrava nabídne od 9. do 12. července na celkem 10 scénách přes 100 kapel, souborů či DJs a tradičně bohatý nehudební program – divadelní představení, diskuse na scéně Reflex fórum, filmy v kinokavárně LFŠ, workshopy či dětský svět. Čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro do 8. července v ceně 1.160 Kč. Jednodenní vstupenky budou v prodeji na místě. Více informací: www.colours.cz. Generální partner festivalu: Česká spořitelna.

První kontakty mezi Ahn Triem a Tata Bojs sahají až někdy do roku 2003, první veřejné společné vystoupení společného projektu se uskutečnilo již na jaře v roce 2005 při slavnostním vyhlášení výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2004, kde doslova uchvátili přítomné svojí originální verzí hitu „Attention Aux Hommes“. V té době se ještě uvažovalo, že spojení obou skupin bude pouze v živé tedy koncertní podobě, ale po vzájemné dohodě se Tata Bojs a Ahn Trio shodli, že by byla velká škoda nezaznamenat tento pro obě strany výjimečný projekt i studiově. A tak v průběhu června a srpna loňského roku 2008 ve studiích Českého rozhlasu v Karlíně a následně v ostravském Cintrónu byly natočeny základy pro budoucí společné album Tata Bojs a Ahn Tria. Finální podoba a mix následně vznikla na podzim 2008 ve studiu Soundsquare. Album produkoval opět Dušan Neuwerth a Milan Cais, ale velice významnou a nezaměnitelnou roli zde měl bývalý kytarista skupiny Marek Doubrava, který aranžoval a rozepisoval všechny instrumentální party Ahn Tria. Na podzim 2009 se připravují další aktivity a koncerty kolem tohoto projektu.

Tata Bojs & Ahn TrioVesmírná: http://www.youtube.com/watch?v=8zroXQFBaYw
Ahn Trio & Tata Bojs - Attention Aux Hommes: http://www.youtube.com/watch?v=XnlguCJi924
www.tatabojs.cz, www.myspace.com/tatabojs, www.ahntrio.com, www.myspacecom/ahntrio
Příklad spolupráce Michaela Nymana a Ahn Tria zde:
http://www.michaelnyman.com/music/recordings/show/ahn-trio-groovebox
Jouseph
(Josef Kaňa)
středa 3. 6. 2009 08:00
Kaňa, Josef . 2009. Tata Bojs a Ahn Trio exkluzivně na Colours of Ostrava. Vychytané.cz. [Online] 3. 6. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2053. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tata-Bojs-a-Ahn-Trio-exkluzivne-na-Colours-of-Ostrava
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 08:32