Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

To nejlepší z Citadely - The Mau5 Story!

Prošvihli jste nějaký zajímavý rozhovor k blížící se Citadele (30.5.2009)? Máme pro Vás výběr toho nejzajímavějšího! A samozřejmě také nový videoklip Deadmau5e!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Citadela - The Mau5 Story !
sobota 30. května 2009 21:00
(konec +- neděle 31. května 2009 04:00)
Boby Centrum
Brno (CZ)
Deadmau5

Jsi extrémně populární osobnost, zvládáš ještě žít svůj soukromý život? Jak často do měsíce se ocitáš doma?
Domov? Co to je?! Ha ha, vždyť já jsem pořád na cestách! V podstatě už teď nemám žádný soukromý život. Doma budu možná tak pouhé čtyři týdny v prvních šesti měsících tohoto roku!
Co víš o České republice?
Popravdě, nic moc toho nevím. A možná právě proto se opravdu těším, až k vám přijedu. Každopádně už jsem se doslechl, že Česko je moc krásná země a že lidé u vás jsou skvělí! Tak doufám, že nezklamete :).

Nový videoklip Deadmau5 & Kaskade – I Remember!
Agent

Díky agentuře Kne'Deep cestuješ po celé Evropě. Jaké jsou podle tebe rozdíly ve vnímání pojmu „techno"?
Velké, možná obrovské. Jsem hrdý na to, že jsem Čech, ale je pravda, že obecně jsme národ "zaprděnců" včetně mě. Obecně u nás nejsou lidi zvyklí se bavit tak často a tak intenzivně, jako v některých jiných evropských zemích. To se týká i techna a taneční hudby obecně. Umíme zase jiný věci a jsme jinde lepší než ostatní, ale tohle je prostě v nás. Nemyslím, že se to někdy změní.

Michael Burian

Cestování s tebou probírají v každém rozhovoru. Zkus pro tentokrát vybrat a popsat tu nejexotičtější historku, kterou jsi v zahraničí zažil.
Při mé první návštěvě Indie jsem měl možnosti poznat nejen místní kluby, ale také například místní tržiště. Byl to opravdu velký zážitek, protože něco podobného jsem předtím nikdy neviděl. Na takovém tržišti je možné koupit asi úplně všechno, od věcí denní potřeby až po věci, které určitě nikdo nikdy nebude potřebovat. Když jsem se ale dostal do části, ve které se obchodovalo s masem, tak mi bylo jasné, že od té chvíle do konce pobytu v Indii budu vegetarián. Takový zápach a podmínky, v jakých se maso prodávalo, si nedovedete představit ani v tom nejhorším snu. V tu chvíli jsem byl rád, že mám tu možnost žít v civilizovaném světě.


Groove Dan

Máš možnost cestovat a hrát po celé ČR i v zahraničí, jak bys srovnal jihočeskou scénu se "zbytkem republiky"?
Já osobně si myslím, že jihočeská scéna je opravdu hodně slabá v základech a je to horší a horší a snad mimo Tábora a úzkého okolí nemá cenu nikde jinde party dělat. Prostě ty lidi nepřijdou, byť je to i menší akce. Je to smutný, ale, bohužel, je to tak.

Orbith

Co je nového v projektu DJ škola s Orbithem? Možná právě díky ní u nás začalo hrát pár nových DJs a slyšel jsem i o dost nepovedeném plagiátu. Jak vypadá současnost a budoucnost?
Dj škola funguje pořád a myslím, že mám dokonce někde doma i další termín. O plagiátu pořádně nic nevím, každopádně nechci nějak vyzdvihovat kvality právě té naší, ale prostředí Flédy a toho všeho kolem, dává dj škole velké plus a jak říká moje bývalá žena: Orbith je jen jeden :))) Teď vážně, za tu dobu, co ji děláme, jsem měl možnost poznat hodně žáků a o nikom, kdo mi ve škole prošel se nedá říct, že jsem ho nic nenaučil, takže celkově mám z toho všeho velmi dobrý pocit. A nebo byli všichni naši žáci geniální hudebníci :)

Lucca

Kam se kromě hraní hodláš ubírat v příštích měsících? Máš nějaký cíl, za kterým si tvrdě jdeš?
Stále pracuji na tom, aby jsem měla hodně prestižních hraní, vydávala dobré tracky, které se budou líbit a budou je známí djové na akcích hrát. Mým snem bylo zahrát si s Carlem Coxem v klubu Space na Ibize. Jednak, že Carl je pro mě opravdu nejoblíbenější dj a můj kamarád a také proto, že klub Space je pro mně nejlepším klubem na světě. Carl si mě na 11.srpna 2009 pozval. Tak doufám, že to splní mé očekávání a budu se samozřejmě snažit, aby se splnilo na 200%:)

Mac & Taylor

V ČR není trance scéna na velmi vysoké úrovni. Pár pravidelných klubových akcí a jinak pouze v Praze mega akcí s lidmi jako PVD, Armin van Buuren, Ferry Corsten atd. Jak je to v Liverpoolu, odkud pocházíte, s trancem?
Ačkoliv je Liverpool známý ve světě taneční hudby, a to především díky agentuře Cream (organizátor Creamfields festival pozn. red.), místní scéna je tu orientována velmi komerčně a trance se hraje jen na malých undergroundových akcích. Doufáme, že se to změní, do té doby se budeme snažit podporovat to, co z trance scény v našem městě zbylo.

Ladida

V čem je podle tebe jedinečná, ta "naše" česká taneční scéna?
Myslím, že na to, jak jsme malá země, koná se u nás hodně kvalitních akcí, jako Electronic Beats, Citadela, Apokalypsa, Creamfields, Hradhouse, Colours Of Ostrava, Summer Of Love, to jsou akce, na které může být česká taneční scéna hrdá. V každém větším městě existují kluby, které nabízí po celý rok dobrý program. To svědčí o dlouhodobé popularitě tohoto stylu v ČR.


A jak bude vypadat Citadela s Deadmau5em?
Již tuto sobotu navštíví jeden z nejvíce vytížených elektronických umělců světa českou akci Citadela. A máme pro vás ukázku, jak to bude na edici The Mau5 Story přesně vypadat!
Zadní část hlavního pódia zakryje bílé pozadí s tématikou “boje” kočky s myší. Na plátno se také budou promítat světelné efekty.Hlavní dekorace bude jak jinak než 3 metrová past na myši se sýrem, vše z dílny mistra svého oboru z brněnského městského divadla - Jaroslava Milfajty.Led stěny pokryjí celou část pódia (stejný počet LED obrazovek byl na Apokalypse 30 - Jubileum), na kterých uvidíte tématické animace, kamerový přenos a i speciální animace přímo z dílny Deadmau5e!Koukněte na naše vizualizace a těšte se na LIVE vystoupení kanadského Joela Zimmermana aka Deadmau5e, který celou scénu podrobně schvaloval a následně podpořil slovy “ Yes, Let’s Rock!!
Videoanimace v plné kvalitě ke stáhnutí na http://www.voop.cz/vizualizace.mpg
Zdroj: Citadela Crew

Mirci
(Miroslav Slovák)
pátek 29. 5. 2009 08:00
Slovák, Miroslav. 2009. To nejlepší z Citadely - The Mau5 Story!. Vychytané.cz. [Online] 29. 5. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2033. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/To-nejlepsi-z-Citadely---The-Mau5-Story!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 08:56