Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

10 let od založení zlínské crew DeFuckTo -Rozhovor MC Headdy

Tento pátek se chystá neskutečná akce ve zlínském Golemu. Jediný a asi poslední koncert skupiny De Fuck To! Mrkni na rozhovor s MC Headdym... !!!!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
De Fuck To - jediný koncert k desátému výročí založení DFT !
pátek 29. května 2009 21:00
(konec +- sobota 30. května 2009 04:00)
Golem
Zlín (CZ)
Soutěžilo se o 3 x vstupenka na jedinečný koncert k 10. výročí založení skupiny DE FUCK TO, který se uskuteční 29.5. 2009 ve zlínském Golemu.. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Fred:
Ahoj Headdy,
na začátek nám pověz něco o sobě. Co děláš, jak se máš? Jak ses dostal k rapu? Co tě právě na hiphopu uchvátilo? Jaké byly tvé začátky a cíle. V jakých kapelách jsi byl? Co se povedlo a co naopak ne?


Headdy
Trochu únava, protože jsme se vrátili pozdě z jedné akce taneční školy, kde jsme včera hráli na severu Čech, ale bylo to super. Hip-Hop mě začal bavit hned, jak jsem zjistil, že to co mi nabízel tehdejší mainstream, není pro mě. Rytmus, energie, pestrost - to mě dostalo. Tehdy u nás ale tenhle styl nikdo neznal, takže jsem si musel jezdit pro padělané kazety do Polska! :) Nebyl žádný vzor, jak to dělat česky, ale chtěl jsem to zkusit, tak jsem začal psát texty a stříhat si smyčky na kazeťák, protože tehdy v roce 95 ještě ani nebyly moc počítače. Pravěk co?
No a pak jsme založili první kapelu X-Kult, která měla ještě před tímhle jménem různé jiné bizardní názvy, pak v roce 99 De Fuck To a od rozpadu v roce 2006 jedu sólo.

Fred:
Ten pravěk má právě své kouzlo. Teď stačí sednout ke kompu, z warezu stáhnout nějaký soft a každý si může udělat jednoduše nějaký track.
Jaké bizardní názvy měl X-Kult? A kdo vůbec vymyslel a proč název De Fuck To?


Headdy
No těch názvů bylo víc - Shog, Da Cool Community nebo třeba mnou prosazované české jména jako Fanatický lachtánek, Mystické jatka, Deviantovo štěstí, Ledabyle pohozené vinyly (LPV),… ale chytil se až X-Kult. S De Fuck Tem přišel myslím Late, ale ruku do hovna bych za to nedal.

Fred:
Měl jsi už před rozpadem DFT plány na sólovou desku anebo ta myšlenka vznikla až potom?


Headdy
To ne, já jsem se snažil držet DFT pohromadě, jak to šlo. Ale ono to nešlo. V tu dobu už bylo vidět, že to s DFT nikam nevede. Ale texty jsem psal pořád dál i hudbu jsem skládal, takže když jsme se pak rozpadli, navázal jsem na sólo docela plynule.

Fred:
Proč se teda DFT rozpadlo? Co byl ten poslední hřebík do rakve, že jste si řekli, končíme? A kdo byl hlavním iniciátorem rozpadu?


Headdy
To se nedá takhle jednoznačně říct, já bych to přirovnal ke škole - někdo tam jde, protože se chce učit a zlepšovat se, někdo aby ji jen nějak prolezl, a někdo chodí raději za školu a je mu jedno, jestli ji dodělá nebo ne. A takhle to v kapele fungovat nemůže, musí chtít všichni. Tohle je už ale minulost a nemá cenu se v tom pitvat.

Fred:
Oslovili Vás nějací promotéři, abyste přijeli zahrát?


Headdy
Jj, hned když prosákly první zprávy o tom, že se tenhle výroční koncert bude konat, tak se ozvalo pár promotérů. Prozatím jsme všechno odmítli. Uvidíme. Není to tak, že bysme nějaké případné další koncerty úplně zavrhli.

Fred:
Začne DFT tedy opět vystupovat a případně nahrajete další album?


Headdy
Pokud by bylo nové album, tak je jisté, že bychom začali zase vystupovat. Není ale jisté, že bude nové album...

Fred:
A hodláte se dát znovu dohromady a dál společně tvořit?


Headdy
Dřív to bylo tak, že jsem buď já, nebo Late napsal text a ten pak rapovali všichni, tehdy byl takový postup běžný. Dnes už jde o vyjádření individuálního postoje každého, takže si svůj text píše sám. Já se nové desce DFT nebráním, pokud si dokážou kluci napsat tolik slok, aby z toho bylo album, tak já to určitě brzdit nebudu a svoje části napíšu. Pokud ale z jejich strany žádná aktivita nebude, tak prostě vydám třetí sólovku a jedu dál.

A teď malý dotazník:
Tvůj nejoblíbenější track?


Nemám nejoblíbenější track. Hudba je strašně živý organismus a neustále vznikají nové pecky.

Tvůj nejoblíbenější track DeFuckTa?

Trocha Šafránu, Umění, Vrahova Zpověď, Už Vím, El Osmička, Mikro, Hip Hop, Cesta Za Slávou, Promarněná Šance, Volný Styl, Nohy, 4 a 20 Hodin, Zase Zpátky, Klid Všem Hlavám, Můj Svět, Rovina MCs, Žádný Stress, Sólo Pro 4, Tak Je To, Cizí oči, Podrazy, Zloděj Duší

Tvá nejoblíbenější crew nebo raper?

To je to samé jako s tím nejoblíbenějším trackem. Nelepím si doma na stěny žádné plakáty a nemám žádnou modlu. Je spousta dobré muziky.

Tvé nejoblíbenější pití?

Ouzo, řecká pendrkovica.

S kým by sis nejraději zarapoval?

Určitě by mi udělala radost nová deska DFT.Dík za rozhovor a dnes večer zakalíme.

Je to určitě dobrá záminka.
Fred
(Fred Durst)
pátek 29. 5. 2009 08:00
Durst, Fred. 2009. 10 let od založení zlínské crew DeFuckTo -Rozhovor MC Headdy. Vychytané.cz. [Online] 29. 5. 2009. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2019. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/10-let-od-zalozeni-zlinske-crew-DeFuckTo--Rozhovor-MC-Headdy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.149s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 11:36