Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tvář pod maskou odkryjí Michaela Doleželová a Zdeněk Lambor

Talk show na (i o) divadelních prknech. Už dnes!
Přidat na Facebook
Předposlední pořad z cyklu oblíbené divadelní talk show Tvář pod maskou v této sezoně čeká na všechny spřízněné duše Městského divadla Zlín v úterý 26. května v 19 hodin. Do proutěných křesel v Divadélku v klubu zasedne nová herecká osobnost uměleckého souboru Michaela Doleželová a proti ní jeho velká mužská opora Zdeněk Lambor. Jejich třinácté komnaty jim bude pomáhat odhalovat moderátorka Helena Simerská. Její přítomnost v pořadu však bude pouze virtuální - otázky bude pokládat prostřednictvím DVD nahrávky. Role fyzicky přítomného moderátora se ujme dramaturg divadla Vladimír Fekar.

Nová herecká tvář zlínské scény Michaela Doleželová (*1986) pochází z Pardubic. Dokončuje čtvrtý ročník JAMU v oboru činoherní herectví. Dosud hrála v inscenaci Muž sedmi sester ve Východočeském divadle Pardubice a v inscenaci Burani nezávislého brněnského souboru BURANTEATR. Zlínskému publiku se poprvé představila jako hostující herečka v Andělích všedního dne, kde ztvárňuje postavu andělky Ilmuth. Diváci ji mohou zhlédnout také v představení Rok na vsi v roli Maryšky a účinkuje i v inscenaci Merlin aneb Pustá zem. V současné době zkouší titulní roli Vejce v nové pohádce Jak šlo vejce na vandr, která bude mít premiéru 13. září.

Zlínský rodák Zdeněk Lambor (*1982) získal své první herecké zkušenosti na ochotnické scéně. Od ztvárnění své první role ďábla věděl, že propadl divadlu navždy a rozhodl se pro studium herectví. Souběžně provozoval několik let hudební uskupení Sestra pije pivo a kouří a získal televizní zkušenost prostřednictvím role Pohřebáka Franty v Četnických humoreskách. Po absolutoriu na JAMU se jeho domovskou scénou stalo zlínské divadlo.
Uvedl se rolí kocourka Mufa a vzápětí postavou francouzského krále v inscenaci Král Lear. Od té doby je to více než dvacet rolí ve dvanácti inscenacích. V současné sezoně je především Nikolou Šuhajem v Baladě pro banditu a selským synkem Antošem v Roku na vsi.
Jeho velkou vášní je sport obecně, nejvíce pak fotbal. I ve svém volném čase se však věnuje divadlu, konkrétně divadelním ochotníkům v Napajedlích. Před třemi lety se podle vlastních slov nejraději věnoval „spánku, fotbálku a pivaření“. Nakolik se změnil jeho žebříček hodnot se změnou svobodného stavu za manželský a narození dcery se diváci mohou zeptat v dalším pokračování pořadu Tváře pod maskou.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 25. 5. 2009 14:20
Jarešová, Veronika. 2009. Tvář pod maskou odkryjí Michaela Doleželová a Zdeněk Lambor. Vychytané.cz. [Online] 25. 5. 2009. [Citace: 25. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2015. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tvar-pod-maskou-odkryji-Michaela-Dolezelova-a-Zdenek-Lambor
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.111.121
Serverový čas: pondělí 25. září 2023 11:23