Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Street Art umělci ve Zlíně

Graffitti? Tentokrát nikoliv. Ale člověk jen žasne, kam je člověk s nějakou tou necelou promilí v krvi schopný vylézt :) Víc v článku
Přidat na Facebook
Dvojici „pouličních umělců“, kteří svými výtvory „zdobili“ různé objekty ve Zlíně, dopadli strážníci Městské policie Zlín v pátek 15. května 2009 před půlnocí.

Na základě přijatého občanského podnětu vyjížděly hlídky MP Zlín na ulici Potoky, kde se po střeše jednoho z objektů pohybovaly dvě siluety temných postav. Strážníci zvolili vhodnou taktiku, aby zabránili útěku podezřelých, a v jejich pomyslné síti tak záhy skončili dva 16ti letí mládenci ze Zlína.

Oba mladiství strážníkům poté popřeli, že by zde tvořili graffiti, ale přiznali se k tomu, že hodlali budovu „ozdobit“ nalepením svých výtvorů. Přitom se hlídku MP Zlín snažili přesvědčit o kulturním přínosu jejich počínání, neboť se údajně nejedná o znečišťování a poškozování cizího majetku, ale o street art, tedy jakési pouliční umění, které již stihli realizovat jinde ve městě. Podle míst, kam umístili svoji tvorbu, neváhali náctiletí mládenci riskovat vlastní zdraví, aby výtvory nalepili na obtížně dostupná místa.

Hlídka MP Zlín následně zjistila, že oba šestnáctiletí hoši se na výpravu do nočních ulic Zlína posilnili alkoholickými nápoji – dechová zkouška u nich prokázala hodnoty od 0,3 do 0,6 promile zbytkového alkoholu. Strážníci je proto předali přímo do rukou rodičů.

Jejich „pouličním uměním“ se nyní bude zabývat příslušný odbor zlínského magistrátu. Zde jim kromě pokuty za spáchání přestupků proti veřejnému pořádku a majetku také hrozí povinnost náhrady způsobené škody.


Zdroj: Mgr. Pavel Janík, MPZ
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pondělí 18. 5. 2009 18:15
Prachař, Štěpán. 2009. Street Art umělci ve Zlíně. Vychytané.cz. [Online] 18. 5. 2009. [Citace: 26. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1997. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Street-Art-umelci-ve-Zline
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.168.16
Serverový čas: neděle 26. března 2023 13:18