Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Setkání 2009 Stretnutie přivítá maďarského hosta

Poprvé ve své historii nabídne zlínský mezinárodní divadelní festival Setkání 2009 Stretnutie maďarského hosta.
Přidat na Facebook
Po dlouhých a náročných jednáních se podařilo zrealizovat vystoupení Divadla Maladype Budapešť, kteří ve Studiu Z Městského divadla Zlín představí ve středu 20. května ve 14 hodin inscenaci EGG(S)HELL, v překladu Vaječná tma.

Čeští a slovenští diváci se nemusejí obávat, že by představení nerozuměli. „Inscenace EGG(S)HELL beze slov, prostřednictvím hudby, pohybu a hry, improvizačním způsobem, představuje příběhy našich každodenních vztahů. Inspirativní jednořádkový verš maďarského básníka Sándora Weöres se shodným názvem EGG(S)HELL je v každém představení významnou a hybnou silou herecké výpovědi, pohybující se na rozhraní stále nově se rodících a stále nově zanikajících podnětů,“ přiblížil režisér inscenace Zoltán Balázs.

Tradičně několik dní před zahájením prestižní přehlídky se uvolňují do prodeje vstupenky na představení. Festivaloví hosté jsou již přihlášeni, proto získávají šanci běžní diváci z regionu. K dostání jsou především lístky na téměř všechna představení ve Studiu Z. Týká se to například inscenace Viera, láska, nádej Divadla Jonáša Záborského Prešov, představení Temne lákavý svet Divadla Jana Palárika Trnava, inscenace Marnotratný syn Divadla Disk Praha, inscenace Dobropis Divadla Alexandra Duchnoviča Prešov, představení Amerika II Divadla Jozefa Gregora Tajovského Zvolen a představení Být sám Studia Marta Brno.

Posledních pár vstupenek zůstává na zahajovací večer festivalu – inscenaci Odchádzanie v podání Slovenského národného divadla Bratislava. Stejně tak je možné získat lístek na Národní divadlo Praha a představení Mikve, které festivalový týden uzavře. Zájemci se mohou hlásit i na jedno z posledních představení o nejslavnějším komikovi všech dob pod názvem Charlie Chaplin ve světlech moderní doby, které na přehlídce uvede domovská scéna.

Nejen pro dětské návštěvníky, zejména staršího školního věku, jsou určeny dvě atraktivně zpracované klasické látky, které jim divadelníci nabídnou v dopoledním čase. Jedná se o Bitvu u Lipan, s níž přijede Divadlo Polárka Brno, a Kytici, jejíž novou podobu přiveze Divadlo Šumperk.


TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 18. 5. 2009 13:40
Jarešová, Veronika. 2009. Setkání 2009 Stretnutie přivítá maďarského hosta. Vychytané.cz. [Online] 18. 5. 2009. [Citace: 30. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1993. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Setkani-2009-Stretnutie-privita-madarskeho-hosta
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.171.156
Serverový čas: čtvrtek 30. března 2023 20:40