Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zlaté jablko je ve Zlíně již jeden rok

Obchodní a zábavní centrum ve středu Zlína bylo přesně před rokem plné stavebních dělníků. 16. května 2008 se pak v plném lesku otevřelo široké veřejnosti, nyní slaví 1. narozeniny a bilancuje. Za rok svého provozu se v srdci Zlína stalo nejen častým místem pro pořádání různých akcí, orientačním bodem pro setkávání lidí a synonymem zábavy pro děti i dospělé. Nyní také s dalšími 45 přihlášenými projekty bojuje o titul Stavba roku 2008 Zlínského kraje.
Přidat na Facebook
Ani jediné multikino ve Zlínském kraji Golden Apple Cinema si na první rok svého působení jistě nemůže stěžovat. Přestože řada odpůrců multiplexu negativně reaguje na výši vstupného, je zlínské multikino jedno z nejlevnějších v České republice a snad i proto si získalo řadu příznivců. Za téměř roční působení přivítalo bezmála čtvrt milionu diváků. Což jen potvrzuje skutečnost, že již nyní představuje neodmyslitelnou součást kulturního vyžití v centru města i v celém Zlínském regionu.

Za zmínku jistě stojí také instalace 3D digitální technologie do dvou sálů v hodnotě 7 mil. Kč, díky níž bylo GAC prvním multiplexem na Moravě, které začalo využívat digitální vybavení odpovídající světovému standardu DCI. Ředitelka GAC Magdalena Sokolová k tomu dodává: „Na diváka tak čeká výrazně lepší dojem plastického obrazu než u principu využívajícího dvoubarevných brýlí, který je vhodný pro 3D projekce z filmového pásu.“ Hlavní rozdíl spočívá v technologii, vybrané filmy jsou promítány ve 3D stereoskopickém formátu a diváci je tak mohou sledovat pomocí speciálních polarizačních brýlí. Dokonalý zážitek tak umocňuje ještě i digitální šesti kanálový prostorový zvuk.

V červenci se tak například mohou diváci těšit v 3D formátu na premiéru filmu Doba ledová 3. Další velkou letní premiérou bude, bohužel ne ve slibovaném formátu 3D, pokračování příběhů z Bradavické kouzelnické školy Harry Potter a Princ dvojí krve. Pro všechny diváky a hlavně fanoušky 3D projekcí připravujeme tyto filmy v 3D: Koralína a svět za tajnými dveřmi, Final Destination 4, Noc oživlých mrtvol, G Force, Vánoční koleda, Avantar atd.

Nepochybně se splnila předzvěst toho, co si vedení centra při jeho samotném otevřením přálo, říká ředitel centra Ing. Jiří Kratochvíl: “tedy, že se díky své strategické poloze v samotném srdci města obchodní a zábavní centrum ZLATÉ JABLKO brzy stane běžnou součástí každodenního života obyvatel Zlína i okolí. Zlaté jablko je dnes dominantou náměstí Míru - mezi Zlíňany zdomácněla věta: Sejdeme se v Jabku.“

„V současné době se Zlaté jablko připravuje na oslavy 1. narozenin, které jsme pojali v naprosto odlišném duchu, než je v souvislosti s podobnými akcemi obvyklé,“ hovoří o připravovaných oslavách v OZC Jiří Kratochvíl. „Rádi bychom u příležitosti prvního výročí poděkovali našim zákazníkům, a přestože je oslavencem Zlaté jablko, rozhodli jsme se dárky rozdávat my, a to ve velkém stylu. Jak již název akce „Milionové narozeniny“ napovídá, je pro zákazníky připraveno téměř 6000 atraktivních dárků v celkové hodnotě přesahující milion korun“. V narozeninovém osudí budou nejen poukazy a věcné ceny od jednotlivých nájemníků centra, ale také poukazy přímo od vedení OZC v hodnotě od 1000 do 10 000 Kč na nákup v jakékoli prodejně Zlatého jablka. Nejmenší dárek, který si však zákazníci z centra za nákup v součtu 1111 Kč odnesou bude lístek do multikina Golden Apple Cinema. Akce potrvá od 11. května do vyčerpání výher, nejpozději však do 24. května.
Současně je pro návštěvníky centra od prvního dne oslav až do konce května připravena zajímavá expozice fotografií mapující historii místa a samotnou stavbu OZC. K vidění budou kromě historických fotografií, jednotlivých architektonických návrhů i vítězného řešení architekta Svatopluka Sládečka, také fotografie z průběhu stavby centra.

Základní údaje o Zlatém jablku


Podzim 2006 – zahájení výstavby
Náklady na projekt – 750 mil. Kč
Slavnostní otevření – 16. května 2008
Rozloha prodejní plochy – 13 000 m2
Kapacita parkovacího domu – 270 míst
Počet prodejních jednotek – 77 jednotek
Počet promítacích sálů multikina Golden Apple Cinema – 6 sálů

Zlaté jablko a jeho nej...


Co do počtu obchodních jednotek je Zlaté jablko největší nákupní galerií ve Zlínském kraji.
Uvedlo do provozu první multikino ve Zlínském kraji.
Umístění v centru respektuje nastupující trend výstavby obchodních a zábavních center ve středu města, které je snadno dostupné pro pěší i automobily – Zlaté jablko je situováno 100 m od nejfrekventovanější křižovatky v kraji (denní frekvence 50 tis. vozidel) na jediné nákupní pěší zóně v centru města (denní frekvence 70 tis. chodců).

www.zlatejablko.cz
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 7. 5. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Zlaté jablko je ve Zlíně již jeden rok. Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2009. [Citace: 26. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1971. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlate-jablko-je-ve-Zline-jiz-jeden-rok
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.168.16
Serverový čas: neděle 26. března 2023 14:20