Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ladida před Citadelou: „Asi bych řekla, že jsem na holky!“

Když se řekne Ladida, každému se vybaví první dáma českého DJingu. Je pro ni typický přesný mixující styl a dynamický elektronický zvuk s perkusivními elementy a organickými plochami.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Citadela - The Mau5 Story !
sobota 30. května 2009 21:00
(konec +- neděle 31. května 2009 04:00)
Boby Centrum
Brno (CZ)
Na začátku své DJské kariéry se věnovala především melodickému groovy technu, kdežto v současnosti brázdí vody především minimal techna. Ladida však nepůsobí jen jako DJka, ale je uznávána jako producentka, přičemž její úspěch tkví hlavně v jejím rozsáhlém hudebním spektru a dlouholetých zkušenostech.

Její vrcholné vystoupení bylo na Love Parade v roce 2003, a to na Big Final Event v Siegessaule, odkud byl její set přenášen do celého světa. Po tomto vystoupení odehrála ještě strhující set ve vyprodané Factory of Love - párty v berlínské Cigarettenfabrik.

Jako DJka již v tomto roce může prohlásit, že vystupovala téměř po celém světě: poté, co v roce 2002 zavítala do Japonska (Tokyo, Nagoya), o rok později vystoupila v Singapuru. V tomtéž roce se stává českou DJkou roku v anketě prezentované časopisem Report.

Kromě zahraničních vystoupení cestuje po tuzemských klubech a festivalech, pravidelně hraje v klubu Roxy v Praze - parties Elektra (hosté Miss Kittin, DJ Hell, Frank Muller, Electric Indigo) a v dalším pražském klubu Karlovy Lázně (noc Paradise). V letech 2005 - 2007 vystupovala v pořadu Talkshow Tomáše Hanáka na televizi Prima a absolvovala hraní v Brazílii, Číně a Austrálii. V září 2008 Ladida startuje novou rezidentní noc MINIaMALY v klubu Roxy Praha. Prvními hosty byl Ali z Tiefschwarz a Dubfire!


Ahoj, jak se ti daří a co je nového u Article rec.?
Momentálně připravuji další EP. Label Article bude pouze digitální.

Jak by se Ladida popsala jednou větou?
Jedinečná osobnost s talentem v mnoha různých podobách, intuitivní, silná, se smyslem pro krásu a schopností vcítit se do pocitu druhých lidí, jejímž smyslem života je hudba.

Z čeho teď hraješ? CD, final scratch, nebo ještě vinyl?
Hraju z traktor scratch, protože mi tato technologie nejvíc vyhovuje. V počítači mám přes tisíc tracků různých stylů, a to mi dává velkou svobodu a flexibilitu při vystoupeních. Nepoužívám synchronizaci, protože za roky hraní mám srovnávání rychlostí natrénované, ale pro začínající DJe můžu tento software doporučit.:)

Co ti vadí na české taneční scéně, popř. co si myslíš, že jí chybí?
Kdyby u nás bylo více vydávaných tanečních tracků, scény by se oživila a rozvíjela rychleji. Je hodně DJů, ale málo kvalitních producentů. To ovlivňuje i počet clubberů na akcích. Česká taneční scéna potřebuje i vlastní hvězdy.

A v čem je podle tebe naopak jedinečná, ta "naše"?
Myslím, že na to, jak jsme malá země, koná se u nás hodně kvalitních akcí, jako Electronic Beats, Citadela, Apokalypsa, Creamfields, Hradhouse, Colours Of Ostrava, Summer Of Love, to jsou akce, na které může být česká taneční scéna hrdá. V každém větším městě existují kluby, které nabízí po celý rok dobrý program. To svědčí o dlouhodobé popularitě tohoto stylu v ČR.

V jednom rozhovoru jsi nedávno prohlásila, že minimal není mainstreamový styl. Chtěla bys, aby tomu tak bylo?
Určitě bych si přála, aby tento styl byl u nás populárnější. Konkrétně v Praze jsem měla v pátek 24.4. party s Marcem Carolou a přišlo málo lidí, troufám si říct, že v Brně by ho ocenili víc.:) Co se týká techna, je na Moravě o dost více fanoušků tohoto stylu a když jsem na Orion Hall bookovala Paca Osunu a Alexe Undera, byly reakce clubberů na jejich vystoupení skvělé.Čeho si za svou dosavadní kariéru vážíš nejvíc?
Že mě hraní po tolika letech baví a že mám možnost cestovat po světě, poznávat nové kultury a země. Taky, že jsem jako první DJ z Česka hrála na hlavní stagei na Loveparade v Berlíně a na Mayday.

Jakým chvatem či hláškou dokážeš chlapa suverénně odpálkovat?
Asi bych mu řekla, že jsem na holky, haha

Na svém MySpace máš v záhlaví "první ženská DJka v Česku" - a je to tak, kdysi jsi byla jediná u nás. Která česká DJka tě ale naposledy zaujala a čím?
Naposledy jsem hrála s Clarou Bailar a hrála dobře, líbí se mi i její produkce, má zajímavý styl.

Chodíš někdy "na kafíčko" s DJkou Luccou, popřípadě s jinými celebritami české klubové scény?
Jelikož hodně cestuju, nemám čas se potkávat s ostatními djkami, občas se vidím s Luccou na sushi party, kterou pravidelně pořádá naše kamarádka Marcelka.

Když se řekne Deadmau5?
"DeadMau5 je velmi známé jméno, jeho skladby a remixy jsou pravidelně ty nejstahovanější na celosvětovém elektronickém labelu BeatPort. Osobně jsem ho na živo ještě neslyšela, tak jsem velmi zvědavá a těším se na jeho vystoupení. Věřím, že jeho liveshow bude na Citadele skvělý zážitek!"Zdroj: TZ Citadela

Mirci
(Miroslav Slovák)
čtvrtek 7. 5. 2009 08:00
Slovák, Miroslav. 2009. Ladida před Citadelou: „Asi bych řekla, že jsem na holky!“ . Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2009. [Citace: 25. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1956. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ladida-pred-Citadelou:-„Asi-bych-rekla,-ze-jsem-na-holky!“-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 34.232.62.64
Serverový čas: sobota 25. března 2023 03:00