Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Cosmic Trip a Alexander Kowalski !

Festival Cosmic Trip v červnu přivítá jednoho z nejznámějších vyslanců berlínského labelu Tresor - Alexandera Kowalského.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Cosmic Trip
pátek 19. června 2009 21:00
(konec +- neděle 21. června 2009 21:00)
Airport Ústí nad Labem, Úžin
Ústí nad Labem (CZ)
Headlinerem festivalu Cosmic Trip bude Alexander Kowalski. Tento třicetiletý rodák od Baltského moře se elektronickou scénou prodral v roce 1997 raketovým nástupem jako techno producent a live performer. Zatím má na kontě čtyři solo alba nepočítaje singlů a remixů.

Vše začalo v ranných devadesátých letech v Berlíně, kam se přestěhoval z Grimmenu poblíž Baltského moře. V hlavním evropském městě elektronické hudby se rychle prosadil deskami z Detroitu a New Yorku. Za ty utrácel de facto všechny vydělané peníze. Zatímco ostatní si kupovali kytaru, on si pořídil tehdy zdatný počítač Amiga a dal se do skládání hudby. Logicky celkem brzy začal produkovat svůj vlastní materiál, se kterým debutoval v berlínském klubu Tresor. Zanedlouho tento stroj vyměnil za TB303-Clone a několik levných drumcomputerů, což mu bohatě stačilo ke tvorbě drsných acid tracků. V Berlíně se také setkal s producentem Pacou a získal kontakt také na label slavného bunkru nedaleko Potsdamer Platz. Díky jejich společnému singlu Alexandr na Tresor records v roce 1999 debutoval. Rychle pak následovala jeho vlastní prvotina Brothers In Mind EP - vzrod projektu Double X (Alexander Kowalski a Stassy ze Sender Berlin).

Rok 2000 byl pro Kowalského zásadním. Chrlil jeden singl a remix za druhým. Od toho se odrazil k prvnímu albu Echoes, které vydal v roce 2001 na značce Kanzleramt. Album chválili jak fanoušci, tak i odborná kritika, která ho chválila v hudebních magazínech.

Rok Kowalského
S druhým albem Progress Kowalski přispěchal hned další rok. Pokud se debutem zapsal mezi nadějné producenty, Progress ho katapultoval mezi největší hvězdy taneční hudby. Novináři z respektovaných časopisů Groov a Trax z něj byli na větvi. Alba se prodaly tisíce kusů a Alex ho živě odehrál snad na všech možných evropských festivalech. Magazín Music & Machine z něj vyzdvihl především singl "All I Got To Know" a vyhlásil ho nejlepším za celý rok 2002. Fanoušky uchvátil především fantastický hlas zpěváka Raz Ohara.Třetí desku Response vydal hned následující rok a znovu ji odehrál živě po celém světě. Jeho sety se nesou v deep technu s nekompromisním beatem. V Česku vystupoval několikrát na nejrůznějších parties. "Jeho live set ve mně zanechal skvělý zážitek," napsal v reportu z party Barbaross fotograf serveru Rave.cz Tomstar. Kowalski se pravidelně umisťuje na předních místech odborných anket jako jsou German Dance Award. Jeho myspace je: www.myspace.com/alexanderkowalski. Open air festival Cosmic Trip se koná 19. a 20. června na letišti u Ústí nad Labem.

Nejlevnější dvoudenní vstupenky koupíte přes shop.techno.cz za 650,- bez dalších poplatků. Můžete využít i sítě Ticketstream a Ticketpro. Přidejte se do skupiny fanoušků Cosmic Tripu na Facebook. Hledejte Cosmic Trip – Back2Roots. Přímý link na Cosmic Trip fcbk komunitu: www.facebook.com/home.php�Zdroj: www.cosmictrip.cz
Mirci
(Miroslav Slovák)
pátek 8. 5. 2009 08:00
Slovák, Miroslav. 2009. Cosmic Trip a Alexander Kowalski !. Vychytané.cz. [Online] 8. 5. 2009. [Citace: 1. 4. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1955. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Cosmic-Trip-a-Alexander-Kowalski-!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.241.39
Serverový čas: sobota 1. dubna 2023 13:54