Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Krvavý Valentýn 3D

„Jízda do pekla, začíná!“ Aspoň to tak tvůrci filmu propagují, slabší povahy se budou bát, otrlejší smutnit…
Přidat na Facebook
Hned po sobě jsem si udělala dva krvavé dny. Pátek třináctého jsem sledovala s nadšením, Jason je stálice hororového nebe, zato brutální horník s plynovou maskou byla pro mě novinka. I když pro některé jistě nebude překvapením, že je to remake z roku 1981. Inu s předělávkami se roztrhl pytel a sypou svým tvůrcům celkem slušné peníze.

Ve městě Harmony, zase jemnocitně pojmenovaný zapadákov, se stane nemilá událost. Jeden ze zavalených horníků se psychicky zhroutí, povraždí kvůli přežití v dole svoje kolegy a poté, co se probudí z komatu, pokračuje v hnusných jatkách vesele dál. Samozřejmě než ho místní šerif jakože odpráskne v dole číslo 5, kam se vrátí vyrušit partičku adolescentů.

Po deseti letech se všechno sesune nanovo. Samozřejmě na Valentýna. Vrah je morbidní, vytrhává srdce svým obětem a pak je posílá zabalené v bonboniéře. Mrtvol po městě moc nebude, spíš se režisér snaží o rafinovanost až romantickou kýčovitost. Neboli „Kdo dřív umře, ten je dárcem orgánů.“ Horník s krumpáčem například překvapí divoce souložící pár v motelu, na nápich na krumpáč tak jdou pěkně jeden za druhým. Ve skutečnosti se nevraždí vše živé, je zde patrná jakási logika. Psychopat se vydává na lov obětí, které před deseti lety jeho krvavé běsnění přežily.

Jedinou skutečnou novinkou, se kterou Krvavý svátek přichází, je, že v plastickém prostoru sledujeme různé drastické obrazy, násilné masakrování lidského těla. Snímek je natočen technologií Real D, která je náročnou obdobou 3D. Takže si občas budete dávat ruce před obličej, aby na vás nechtěně nevystříkla krev či nedopadl lidský orgán.

Můj celkový dojem je rozpačitý. Mám ráda horory, ráda se bojím v kině, ale musí to mít nějakou dějovou linku, abych se ponořila do hrůzy naplno. A i když jsem vděčný kinofil, tak jsem se chvilkami nudila. Zaujal mne snad jen hlavní představitel, který se snažil svým charismatem a přesvědčivostí něco zahrát, rušily ho druhé postavy. Ještě se dal herecký výkon matky od rodiny, která přežije svou smrt ve vlastním krámě.

Není to žádná sexbomba, ale charakterní žena se smyslem pro hysteričnost. V některých momentech se budete kroutit nad absurditou některých scén a debilností obětí (proč se tam chodí koukat, když ví, že dostane po hlavě). Ale tak už to bývá. Celý snímek vlastně opravdu zachraňují jen efekty a perfektně dobarvený zvuk s hudbou. Dýchání vraha přes plynovou masku je dost strašidelné na podbarvení atmosféry.Horor / Thriller / Mysteriózní / Krimi
USA, 2009, 101 min


Režie: Patrick Lussier
Hrají: Jensen Ackles, Jaime King, Kerr Smith, Edi Gathegi, Kevin Tighe, Tom Atkins, Megan Boone, Betsy Rue


joslin
(Petra Hrabalová)
úterý 5. 5. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Krvavý Valentýn 3D. Vychytané.cz. [Online] 5. 5. 2009. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1953. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Krvavy-Valentyn-3D
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: pátek 22. září 2023 06:44