Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Gregor Tresher ve čtvrtek na ULTIMĚ v Roxy

Německo "vlastní" spoustu qualitních DJů. Rozhodně mezi ně patří i Gregor Tresher. Kdo to je? A kde si můžete ochutnat jeho produkci? Víc v článku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
ULTIMA
čtvrtek 7. května 2009 22:00
(konec +- pátek 8. května 2009 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Německý DJ a producent Gregor Tresher není na poli elektronické hudby žádným nováčkem. Už více než osm let se tento DJ z Frankfurtu živě angažuje na klubové scéně a snaží se posunout hranice elektronické hudby opět o kus dál. Většině milovníku techn utkvělo v uších album “A Thousand Nights“, ze kterého se titulní skladba stala nejlépe prodávaným techno trackem na Beatportu za rok 2007. Na pražské publikum si Gregor udělá čas už o prodlouženém pařebním víkendu, ve čtvrtek 7. května, kdy vystoupí v Roxy v rámci klubové noci ULTIMA.

gregor tresher // bio


Vstupenkou do klubu evropské techno-elity bylo pro Gregora Treshera jeho „Still EP“ vydané roku 2005. Jeho kariéra je dlážděna hitovými singly jako “Neon“, “Full Range Madness“, “The Wombat“ nebo “The Now People“ na labelech Cocoon, Intacto, Great Stuff, Datapunk či Rebel One, po dlouhé řadě úspěchů však už všichni netrpělivě očekávali Gregorovo první dlouhohrající album. To se objevilo v minulém roce pod názvem “A Thousand Nights,“ přičemž titulní skladba z něj se na serveru Beatport stala nejlépe prodávaným techno trackem roku 2007. Tou dobou byl Gregor Tresher známý už nejen mezi profesionály, kteří hráli jeho tracky, ale i obdivovaný klubovým publikem. Důkazem budiž výsledky čtenářské ankety německého magazínu Raveline, v níž byl Gregor zvolen producentem roku v letech 2006 a 2007.


Gregorovy hudební počátky jsou pevně spjaty s elektrem. Se svým projektem Sniper Mode vydal dvě alba na značce Elektrolux, ovšem jeho cesta ke slávě vedla spíše přes releasy vydané pod svým vlastním jménem: tracky pro label Anthonyho Rothera Datapunk, remix pro Svena Vätha („Komm“) a příspěvek pro kompilaci na vydavatelství Cocoon (“Full Range Madness“).

Dnešní hudební směřování Gregora Treshera formují zejména stovky deejayských vystoupení po celém světě – Londýn, Barcelona, Sao Paulo, Toronto… "Hrát cokoliv od deep a tech housu po techno v jednom setu a nabízet to lidem, to je pro mě moderní deejaying,“ říká Gregor. Techno ostatně nikdy nebylo jedinou oblastí, o kterou se zajímal. „Začínal jsem s klasiky nové vlny jako New Order nebo Anne Clarke, prošel jsem si rozmachem německého techna na začátku devadesátých let a celkem nedávno jsem si oblíbil i detroit techno, můj hudební vkus se nepřestává rozvíjet,“ podotýká Gregor.

Deejayský diář Gregora Treshera je nabitý k prasknutí, vždyť jen během nahrávání svého posledního alba se vydal na šestiměsíční letní turné, které neskončilo dříve než na silvestrovské oslavě kolektivu Cocoon v Rotterdamu. Ani jeho producentská kariéra netrpí – v poslední době ve studiu zaštiťoval album Moniky Kruse „Changes of Perception,“ sám založil label Break New Soil“ a udělal také remix pro Dubfireovo vydavatelství Sci+Tec. Na pražské publikum si udělá čas už o prodlouženém pařebním víkendu, ve čtvrtek 7. května, kdy vystoupí v Roxy v rámci klubové noci Ultima.

Gregor Tresher LIVE at Cocoon Club Feb. 2008 part 1


Mayday 2008 - Gregor Tresher 1/3


GRINDHOUSE - GREGOR TRESHER @ OSOSPHERE 2008


Zdroj: TZ Roxy Petr Tajčman
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
úterý 5. 5. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Gregor Tresher ve čtvrtek na ULTIMĚ v Roxy. Vychytané.cz. [Online] 5. 5. 2009. [Citace: 30. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1947. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Gregor-Tresher-ve-ctvrtek-na-ULTIMĚ-v-Roxy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.171.156
Serverový čas: čtvrtek 30. března 2023 19:02