Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Pátek třináctého

Konečně je Jason tady! Už po několikáté se vracíme zpět do Crystal Lake.
Přidat na Facebook
Ocitáme se tedy zpět na letním táboře, kde se před několika desítkami let utopil znetvořený chlapeček, což jeho matka náležitě oplakala a s chutí se pomstila vyvražděním partičky instruktorů. Maminka se po chvilce stane o hlavu kratší a žádá svou pomstu. Tím vlastně snímek začíná, režisér důmyslně spojil několik důležitých prvků z jiných dílů do jednoho balíčku. Prostě v pátek má svátek Jason a jeho kamarádka mačeta.

Cesta je poseta mrtvolami už v úvodu, žádné ohrávání, ale jde se přímo na věc. Nečekejte důmyslné zabíjení, ale lekačky, které vás párkrát zvednou ze židle. Sice jsem se tak nebála jak u Masakru motorovou pilou. (Běhala jsem po pokoji jako praštěná a řvala na celý barák). Ale i tak to za to stálo. Jason je svým způsobem hrozně sexy, v hokejové masce mu to sekne, chlapák je to dva metry vysoký.

Nejdříve přijde na řadu skupinka kamarádů, kteří se vydali ke křišťálovému jezeru najít pole s hulením. Sice se tak trochu ztratí, ale ke svému cíli dojdou, bohužel neodejdou v celku. Jason si je pochytá a zlikviduje, teda až na jednu dívčinu, která mu připomíná jeho matku. Wau, nejvíc jsem se pobavila, když zabalil holku do spacáku a nechal ji opékat nad ohněm, to bylo maso. Náležitě propečený.

Po šesti týdnech se na stejné místo vrací bratr unesené dívky a snaží se ji vystopovat. Nikde však nic není, žádné stopy, žádná těla, jen hrůzu nahánějící důchodci, tak nějak jak u nás ve Zlíně, kteří bědují nad nevítanými návštěvníky v jejich zaprášeném městě. S ním přijíždí další partička, která jde na jistou smrt. Film je sám o sobě v některých momentech docela vtipný, třeba když jedna vrahova oběť je v chatce s harampádím a podá mu hokejku, prej jestli ji náhodou neztratil. Nejvíc mě zaujal pohled kamerou jak Jason stojí na střeše luxusní chaty, jeho vražedná hračka se hrůzostrašně zaleskla. Jediný bomba obraz. Jinak trošku nevystihnutá atmosféra děsivého tábora. Škoda. Něco mi tam chybělo, snad mlha nebo temnost?

Je vám to jisto jistě jasné, že většinou je americký horor, postavený na puberťácích, kteří se jdou bavit, sexovat, prostě vymýšlet pořádný bordel. Poté jsou všichni rozmasakrováni a umírají jak na běžícím pásu, obecenstvu se zvedá krevní tlak a mají radost. V USA je to velice chtěné zboží a může to být sebevětší pitomost, lidi na to stejně půjdou. Pojďte se tedy bát. Je to přirozený pocit.

Oficiální český trailer - Pátek třináctého


Horor
USA, 2009, 97 min


Režie: Marcus Nispel
Hrají: Jared Padalecki, Danielle Panabaker, Amanda Righetti, Travis Van Winkle, Aaron Yoo, Derek Mears, Jonathan Sadowski, Julianna Guill, Ben Feldman, Ryan Hansen, Willa Ford, Nick Mannell, America Olivo, Richard Burgi, Chris Coppola, Nana Visitor

joslin
(Petra Hrabalová)
úterý 28. 4. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Pátek třináctého. Vychytané.cz. [Online] 28. 4. 2009. [Citace: 22. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1924. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Patek-trinacteho
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.6.58
Serverový čas: středa 22. března 2023 06:21