Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Salvator 2008 - známe oceněné!

Již pošesté byla Cena Salvator – Cena hejtmana Zlínského kraje udělena lidem, kteří se podíleli na záchraně života, zdraví nebo majetku. Slavnostní galavečer proběhl na Malé scéně ve Zlíně 16. dubna. Sešli se na něm nominovaní z řad občanů Zlínského kraje a složek integrovaného záchranného systému, kteří byli na Cenu Salvator navrženi svými blízkými nebo známými v průběhu února. Volba oceněných probíhala v březnu – v kategorii Občan vybírala veřejnost, v ostatních kategoriích nezávislá komise.
Přidat na Facebook
V kategorii Občan byl oceněn Marek Frňka z Veselé za záchranu dvou mladých lidí, kteří by jinak uhořeli v havarovaném automobilu. Mladý život zachránil i oceněný hasič Tomáš Janíček, který ztlumil vlastním tělem pád sebevraha ze sochy vysoké šest metrů. Zraněnému motocyklistovi pomohli policisté Tomáš Hájek a Zuzana Bartošová, odborně se postarali zejména o jeho amputovanou nohu. Zdravotníci Martina Stašková a Petr Pašuth byli oceněni za zvládnutí komplikovaného porodu koncem pánevním – na svět tak přivedli zdravou Nellinku přímo v sanitce při převozu rodičky do nemocnice. Za dlouhodobou činnost získal Cenu hejtmana Zlínského kraje nadpraporčík Martin Horňák, zejména za svou obětavou práci ve vedení jednotky dobrovolných hasičů Holešov, která je v počtu výjezdů díky jeho přičinění raritou v celé České republice. V nové kategorii letošního ročníku – Ostatní složky integrovaného záchranného systému – byla cena udělena strážníkům Městské policie Zlín - Marianu Kotasovi, Martinu Kovaříkovi a Radku Kozubkovi za nesnadný zásah při záchraně mladé ženy ze sloupu elektrického vedení.

Ocenění dostali skleněnou plastiku, která byla vyrobena speciálně pro šestý ročník Ceny Salvator a je inspirována majákem, symbolizujícím pro letošní rok záchranu života a zdraví. "Cena se skládá ze zužujícího se podstavce, který je uvnitř prosvícený červenou barvou. Korunka má tvar křišťálové zkosené koule, na které je vypískováno jméno vítěze. Inspirovala jsem se pruhovaným červeno-bílým majákem a použila červené prstence, které obepínají základní tvar ceny," říká designérka ceny Jana Mikulíková, studentka Průmyslového designu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Představení nominací a vyhlášení výsledků v jednotlivých kategoriích oddělovaly scénky doprovodného programu. Diváci tak měli možnost vidět například ukázku bojového tance Capoeira nebo tanec symbolizující soupeření s přírodním živlem.

Nyní už zbývá vyhlásit oceněného v jediné kategorii – tou je Dětská cena. Bude udělena Miroslavě Mičkové ze Zlína nebo Michalu Šivelovi z Veselí nad Moravou na Dnu Salvatora. Tato akce proběhne v pátek 24. dubna, letos nově v areálu Štěrkoviště v Otrokovicích. Představí na ní svou práci hasiči, zdravotníci, policisté, strážníci Městské policie Zlín nebo například Český červený kříž. Hlavním lákadlem Dne Salvatora je společný zásah složek integrovaného záchranného systému pro záchranu tonoucích na vodě, při kterém sehrají roli i potápěči ze Zlína.

Celý projekt Cena Salvator včetně Dne Salvatora je organizován studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka.
„Považuji za důležité ocenit činy, které zabránily neštěstí a vedly k záchraně života, zdraví nebo majetku. Každý, kdo něco takového dokázal, si zaslouží naše uznání. To se netýká jen vítězů jednotlivých kategorií, ale také všech nominovaných i všech těch, kteří nebyli součástí této ceny, a přesto nezištně pomohli. Za to jim patří díky a Cena Salvator je jedním ze způsobů, jak poděkovat,“ uvedl hejtman Stanislav Mišák.

Zdroj: TZ Cena Salvator 2008, Nela Mitrengová
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
sobota 18. 4. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Salvator 2008 - známe oceněné!. Vychytané.cz. [Online] 18. 4. 2009. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1887. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Salvator-2008---zname-ocenene!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.137s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.231.21.105
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 14:14