Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jamie Cullum, David Byrne,... na Colors Of Ostrava

Do programu festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 9. do 12. července v zeleném srdci severomoravské metropole, přibyla další velká jména současné světové hudební scény.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Colours of Ostrava
čtvrtek 9. července 2009 21:00
(konec +- úterý 14. července 2009 01:00)
Slezskoostravský hrad
Ostrava (CZ)
Vůbec poprvé přijede do České republiky jazzově-popový klavírista a zpěvák
Jamie Cullum, který je přes svůj mladý věk držitelem mnoha prestižních hudebních cen, například nominací na Grammy, Brit Awards či na Zlatý Globus. Své desky prodává po miliónech, vystupoval například s Massive Attack, Herbie Hancockem, Stevie Wonderem, Radiohead, Eltonem Johnem, Burtem Bacharachem, Justin Timberlakem a Count Basie Orchestra. Speciální představení si u něho také objednala britská královská rodina. „Dlouho jsem se o Jamieho Culluma snažila. Jeho koncerty jsou obrovskou podívanou, nemá problém pustit se do hip hopu, rád využívá beatbox a ke klavíru si nechává postavit buben se šlapákem a speciálními efekty,“ říká ředitelka a dramaturgyně festivalu Zlata Holušová.

Velkou událostí se stane koncert Davida Byrna, bývalého frontmana Talking Heads, který přijede s početným týmem dvaceti pěti lidí – s velkou kapelou s tanečníky a programem písní, které napsal společně s mágem elektronické hudby Brianem Enem. Zazní jak skladby z aktuální desky „Everything That Happens Will Happen Today“, z kultovní „My Life in the Bush of Ghosts“, tak i ze tří alb Talking Heads produkovaných právě Enem.

Festival ve čtvrtek zahájí se svým bandem britský skladatel Michael Nyman, který proslul především hudbou k oskarovému filmu „Piano“ a mnoha snímkům režiséra Petera Greenawaye.
Po třech letech se na Colours vrátí hvězda londýnského asijského undergroundu kapela Asian Dub Foundation. Čtyřdenní přehlídku uzavře americký funkový saxofonista, zpěvák a velký showman Maceo Parker.

„Letos se nám povedlo dát dohromady velmi zajímavý a pestrý program, který ještě více než loni překračuje žánrové rozpětí s výlety do vrcholeného jazzu či současné vážné hudby. Zároveň však nabídne mnoho příležitostí si zatancovat i objevovat, prostě si do sytosti užít letní bezstarostnou náladu,“ podotýká Zlata Holušová, a pokračuje: „To by nebylo možné bez výrazné a dlouhodobé podpory našich největších partnerů – především České spořitelny a statutárního města Ostrava.“ Tomáš Kolář, ředitel odboru sponzoringu a korporátního marketingu České spořitelny, navazuje: „Jsme rádi, že pokračujeme na pozici generálního partnera již sedmým rokem a že také díky nám prestiž i návštěvnost festivalu neustále vzrůstá. Česká spořitelna je bankou, která nabízí široké portfolio produktů a služeb i pro mladou generaci. Díky festivalům jako Colours of Ostrava můžeme naši cílovou skupinu efektivně oslovit při tom, co je baví a zajímá. Letos poprvé budou moci návštěvníci festivalu využít našich služeb přímo na místě, kde zajistíme instalaci bankomatu. Věřím, že to ocení všichni, kteří kvůli financím museli podnikat cesty do centra města.“

Jouseph
(Josef Kaňa)
čtvrtek 16. 4. 2009 08:00
Kaňa, Josef . 2009. Jamie Cullum, David Byrne,... na Colors Of Ostrava. Vychytané.cz. [Online] 16. 4. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1880. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jamie-Cullum,-David-Byrne,...-na--Colors-Of-Ostrava
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.113s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 19:34