Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Velikonoce se Street69 & Markem Ztraceným

Velikonoční výprask se blíží. A s ním taky koncert v Uhersko - Brodské hale. Lístky na tuto akci můžete pořídit v předprodeji na recepci prodejny supermarketu Tesco v Uherském Brodě.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Velikonoce se Street69 & Markem Ztraceným
neděle 12. dubna 2009 19:30
(konec +- neděle 12. dubna 2009 19:30)
Sportovní hala
Uherský Brod (CZ)
Jak už jsme napsali v prvním článku spojeném s tímto koncertem, je to tady. Máme pro vás rozhovor a vyjádření k tomuto koncertu s dramaturgem pořádající agentury a zpěvákem skupiny Street69 - Jirkou Strážnickým.

Ptali jsme se ho a on odpovídal:

Vaše skupina se skládá z pěti členů Jirky Strážnického (zpěvák), Martina Iliáše (kytara, zpěv), Tomáše Tomance (Basová kytara), Romana Holinka (bicí nástroje), Michala Řezníčka (klávesové nástroje).

Jaký je styl a žánr skupiny Street69, jakou hudbu produkujete?
Je těžké to nějak rámcově škatulkovat, ale když už tak bych řekl, že hrajeme pop rock s prvky přidružených stylů (funky, punk). Ale podstatné je, že to děláme srdcem a klíč ke všemu je takový, že se nám to musí líbit a hlavně nás to bavit.

Proč zrovna název Street69? Váže se k nějakému tématu nebo snad vzpomínce některého z Vašich členů?
Ne, to vůbec. I když náš bubeník tvrdí, že se tak jmenuje ulice, kde byla první swingers párty. Byla to obrovská náhoda… Jeden promotér, s kterým jsem se znal už dlouhá léta, se dozvěděl, že zase někde zpívám a pozval si nás jako předkapelu skupiny No name do Velkého Meziříčí. Tenkrát jsme ještě neměli svůj název a tak padaly před koncertem v šatně různé nápady… Čistou náhodou někdo řekl v angličtině „69“ že by se na to dělala dobrá grafika… V zápětí padlo slovo „street“ dali jsme to dohromady a shodli se, že by se název hodně dobře pamatoval. Pak přišel produkční, ať jdeme hrát a já tak představil kapelu lidem a už nám to zůstalo.

Historie Street69 je více než bohatá, dala by se v pár větách shrnout a přiblížit našim čtenářům?
Street69 je skupina jejíž vznik se datuje na podzim roku 2006. I když je vznik nedávný, nejedná se o žádnou partu začátečníků. V kapele působí pětice zkušených hudebníků, kteří už prošli ne jednou profesionální hudební formací.

A co otázka ohledně prvního alba Street69. Spousta vašich věrných fanoušků se ho nemůže dočkat a netrpělivě čeká na jeho zrození. Můžeš lidem tuto otázku více přiblížit nebo snad oznámit termín jeho narození?:)
Ono problém nebyl ani tak tvůrčího charakteru. Album je z 90% hotové a to jsme dokazovali i našim fanouškům v podobě demosnímků na našem webu www.street69.cz . Hodně nám hází klacky pod nohy období, v jakém se hudební průmysl nachází a s tím nevole vydavatelských firem k novým kapelám. Teď se spíše ruší smlouvy poměrně známým interpretům a nové se téměř nepodepisují až na pár šťastných… Poslední rok a půl jsme věnovali hodně úsilí v podobě schůzek a jednání právě s vydavatelskými firmami. Ale po čase pochopili, že tudy cesta nevede. Nebudu napínat a protahovat. Album vyjde svépomoci, ale celoplošně pouze pod záštitou naší nové agentury JH production, která má ve své stáji třeba Katarýnu Knechtovou (ex Peha) či plzeňské Mandrage. Nerad házím nějakým termínem, ale na podzim už bychom měli 100% křtít:). Momentálně doděláváme poslední korekce, texty a dny nás dělí od nastoupení do studia pana Viktorína ve Zlíně, kde budeme pod dozorem producenta L. Mikesky (Mig21, Kabát, Anna K,-123 minut, apd) natáčet naše tolik vysněné album.

Mnozí mají ještě v paměti Brodské hody a vystoupení Street69 s nemálo populární skupinou No name. Nebo snad vaše zahájení Mega koncertu rádia Čas. Jak na tyto dvě vystoupení vzpomínáš?
Mám slzy v očích, je to obrovská krása, adrenalin a zadostiučinění tomu co dáváme a co od toho dostáváme. Neumím popsat, co se v nás odehrává, člověk je v transu a má přání ať to ještě nekončí. Pro takovéto okamžiky to člověk opravdu nefalšovaně dělá. Hraní na takových „kolosech“ je otázka pravdy, ten večer není o vás, ale o tom kolem, a když jste pak taky součástí úspěchu, u kterého tleská a reaguje několik tisícovek lidí v davu, jste si jistí tím, že to není marný „boj“.

Dost bylo představování a teď už „hrrrr“ k samotnému koncertu. Jak už se lidé mohli dozvědět v předchozím článku koncert se skupinami Street69, Airfare, Nohow & Markem Ztraceným pro nadaci Via Fortuna se koná už tento víkend a to na Velikonoční neděli. Můžou se návštěvníci krom Velikonočního nářezu těšit na nějaké zvláštní překvapení večera?
Na rovinu žádné překvapení nechystáme a už to že to všechno je a klapne, bude překvapení pro Uh. Brod a okolí. Měli jsme s mím kamarádem a kolegou co se produkcí týká Ing. Jiřím Gračkou potřebu udělat další větší akci v regionu pro cílovou skupinu, která je v kultuře malinko opomíjená. Ale to už je téma pro jinou debatu. Moc si přejeme, aby to všechno vyšlo nad míru spokojenosti a byla energie, chuť a síla do dalších projektů obdobným tomuto, či brodským poutím.

Můžeš prozradit pořadí skupin a interpretů, v jakém tento večer vystoupí? Nebo lidi, chystající se na tento koncert raději necháš v napětí? A bude to pro ně jedno z překvapení večera?
Není to tajné, ale nemáš špatný nápad! Necháme lidi v napětí, ať je o vzrůšo víc Hlavně přijďte včas, ať vám něco neujde!!!

Jelikož já znám tvou povahu, soudím, že nenecháš nedělní publikum posedávat a dostaneš ho do varu. Věřím, že přijde spousta dívek. Jistě si zručný chlapec a o tom jestli umíš uplést velikonoční pomlázku snad není pochyb. Nepřemýšlel jsi, že by sis ji nachystal už na tento večer a dámy v publiku malinko oprášil?
To rozhodně ne. Tradice ctím a uznávám, ale v tom konvenční smyslu a prostředí. Takže se děvčata nemusí ten večer obávat, že je obohatím o nějaký ten šrám na zadečk:) Navíc, já jsem pacifista a ten šrámy nedělá…

Máš nějaké zvláštní, vzkaz našim čtenářům a lidem, chystajícím se navštívit tuto akci, který bys chtěl prostřednictvím našeho webu a tohoto rozhovoru lidem vzkázat?
Doufám, že to nevyzní jako falešné gesto, ale je to opravdu od srdce. Je to tvrdá práce, která nás bez debat moc baví a naplňuje. Ale bez vás to nejde. Přijďte podpořit kulturu v regionu a budovat tradici podobných akci v našem městě. Děkuji za celý realizační tým.

Díky Jirko za tvůj věnovaný čas pro rozhovor a přeji členům Street69 a celé skupině spoustu úspěchů nejen na hudební scéně, ale taky v osobním životě:)

A teď něco málo k dalším účínkujícím tohoto večera. Na podium se chystá vstoupit a zahrát taky mladá uherskobrodská punkrocková skupina Nohow. A my jsme vyzpovídali jednoho z jejich členů baskytaristu Ondru Juráska, který nám taky velmi rád zodpověděl pár otázek.

Nohow! To je oficiální název vaší punkrockové skupiny. Jak vlastně vznikla vaše kapela a co si pod jejím názvem můžou lidi představit?
Ahoj, naše skupina vznikla asi v roce 2002, oficiální vznik je ale v roce 2003, to jsme prošli menší personální změnou, kdy od nás odešel klávesista a změnou stylu, od rockového bigbeatu jsme se dostali k punkrocku, chcete-li pop-punku.
A název Nohow? Představa parádního koncertu:)

Skupina se skládá z členů Filip Bartek, Roman Junášek, Ondra Jurásek, Martin Janů. Jaký máš ke klukům vztah, dovedl by sis skupinu představit bez některého z členů?
Asi těžko, máme na téhle scéně poměrně svůj rukopis, bude to asi tím, že každý posloucháme něco jiného a to je dobře. Hrajeme spolu už nějaký ten pátek, za tu dobu jsme se hodně poznali.

Jak ses dostal k hudební kariéře a co pro tebe znamená hudba. Brnkal sis na kytaru už jako mladý klučina v první tříděJ nebo ses začínal o tento nástroj zajímat až v zralejším věku?:)
Kéž by v první třídě. Na basovou kytaru jsem začal asi ve čtrnácti letech, tehdy mě bral bigbeat. Pak to šlo rychle, zuška, teď Lidová konzervatoř, takže teď je to spíš jazz, kvalitní pop,…A co pro mě znamená hudba, no samozřejmě celý životJ , bylo by pěkné živit se hudbou …:)

Vím, že navštěvuješ a s velkým nadšením studuješ Lidovou konzervatoř v Ostravě. Co ti tato škola a návštěva konzervatoře dala a dává? Obohatila Tě v tvém hudebním světě? A cítíš u sebe pokrok po té, co jsi začal tuhle konzervatoř navštěvovat?
Samozřejmě. V našem regionu nic takové není nebo alespoň o tom nevím, pokud se chci něco dozvědět, musím dál. LKO je škola plná velmi zkušených pedagogů (jak teoreticky, tak prakticky), kteří hudbu dělají s láskou, ne pro kšeft. Chodím tam velmi rád, teď bych si své hraní bez této školy ani nedovedl představit, neuvěřitelně mě obohacuje po všech stránkách.
PS: zdravím oddělení Výtvarné fotografie :)

Díky za pozdrav Ondro:) Nedávno jste představili světu zbrusu nový klip ke skladbě Deník, na který jsme odkazovali v předchozím článku. Pořád je k poslechu a k zhlédnutí na http://www.stream.cz/profil/nohow . Jde slovy popsat kolik času a úsilí celá skupina a všichni co se na tvorbě podíleli, museli vynaložit, aby klip mohl vyplout na svět?
Klip jako takový není problém, musíš mít píseň, která má lidem co říct. Spolupráce s režisérem Mejlou Baselem byla parádní, měl od začátku jasnou představu, navíc jsme točili v kouzelném prostředí starého lomu v okolí Komně. Řekli jsme si, že chceme natočit singl s klipem.Deník je parádní volba.

Jaký z klipu máš pocit, nakoplo vás to? A přemýšlíte do budoucna o dalším natáčení k některému vašemu songu?
Hlavně jsme se prezentovali lidem, co nás neznali. Doba se změnila, hudba má mimo jiné budoucnost i v tzv. web tv, jako je youtube, stream,…takže jsme na to zareagovali. V budoucnu bychom chtěli hlavně natočit oficiální cd, materiálu na desku máme dost…Klip by samozřejmě následoval.

Chystáte se skupinou Nohow v bližší době nějaké vystoupení, krom tohoto v Uherském Brodě? Kde na vás můžou lidé narazit?
Samozřejmě, přehled koncertů najdete na našem webu www.nohow.cz , popř. www.bandzone.cz/nohow .

K samotnému koncertu – Čeká se nejen velká akce, ale taky spousta návštěvníků.
Chystáš se nějak speciálně na toto vystoupení?

Na všechny vystoupení se snažím chystat stejně poctivě. Rozdíly v tom, že hraju v malém klubu nebo ve velké hale nedělám. Kluci mi dají jistě za pravdu. Jde přece o hudbu jako takou. Ale na druhou stranu prezentace velkému publiku je k nezaplacení.

Lidi přijedou i z dalekého okolí, ale dá se říct, že budete hrát – na domácí půdě. Jak se těšíš na Brodské publikum?
Těším se hodně, hrajeme přece doma, bude parties:)

I tobě Ondro, děkuji za věnovaný čas tomuto rozhovoru a těším se na tuto neděli a samotný koncert. Nejen tobě, všem účastníkům a vystupujícím přeji do budoucna spoustu spokojených fanoušků a přeplněných koncertů.

Není zač, na viděnou v UB nebo na jiném koncertě.

Na viděnou na koncertě….!
Jouseph
(Josef Kaňa)
čtvrtek 9. 4. 2009 08:00
Kaňa, Josef . 2009. Velikonoce se Street69 & Markem Ztraceným. Vychytané.cz. [Online] 9. 4. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1861. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Velikonoce-se-Street69-&-Markem-Ztracenym
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.119s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 19:39