Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Válka nevěst

„Kdo dřív přijde, ten dřív mele.“ Dvě nejlepší kamarádky, Emma a Liv, odmalička sní o překrásných svatbách. Už jako malé holčičky si nacvičovaly den s velkým D. Roli nevěsty a ženicha si poctivě střídaly. Sbíraly různé náměty, fotografie i obrázky a dělaly si deník o svatbě. Chtěly být princeznami. Jak je vidět, v Americe je prostě svatba fenoménem číslo jedna. Američani to prožívají ve velkém stylu a ročně se utratí za svatební dny několik miliard.
Přidat na Facebook
Liv je urputná právnička s dobrým finančním zázemím a prořízlou pusou. Emma je naopak milá učitelka mezi dětmi, přesto jsou nejlepšími kamarádkami na život a na smrt. Tedy dokud jim svatební poradkyně neoznámí, že mají svatbu ve stejný den. Začne nehorázný boj o to, kdo z koho. Holky bojují všemi možnými prostředky, avšak jen holčičími.

Varování! Válka nevěst je normální komedie pro nastávající nevěsty nebo ženy stejně smýšlející. Pánské obecenstvo by se unudilo k smrti a možná by svobodně vyskočilo z okna. Avšak výjimky potvrzují pravidlo. Možná jsem příliš tvrďácká.
Dějištěm Války nevěst je město New York, odkud je ale natočeno pouze několik záběrů z hotelu The Plaza a jeho palmového nádvoří, Central Park, Bloomingdale a Pátá Avenue. Většina záběrů byla pořízena v Bostonu.

Výtvarník filmu Dan Leigh měl nejvíce práce s vyobrazením všech filmových svateb. Návrhy kostýmů vytvořila Karen Patchová, která s Kate Hudsonovou pracovala na komedii Jak ztratit kluka v 10 dnech. Nyní kostýmy navrhla tak, aby přesně vystihovaly povahy hlavních postav a jejich pozdější změny. "Liv se zjemní a Emma naopak přitvrdí," připomíná kostymérka.
Svatební šaty obou hlavních postav byly před veřejností do poslední chvíle utajovány. Byly ušity speciální pláště, které si herečky přes sebe přehazovaly, kdykoliv opouštěly plac nebo maskérnu. Skutečná podoba šatů byla odtajněna až při startu marketingové kampaně na podporu filmu.


Official trailer - Bride Wars (české titulky)Komedie / Romantický
USA, 2009, 94 min


Režie: Gary Winick
Hrají: Anne Hathaway, Kate Hudson, Candice Bergen, Steve Howey, Bryan Greenberg, Chris Pratt, Kristen Johnston, John Pankow, Paul Scheer, June Diane Raphael, Lauren Bittner, Sarah Kate Jackson

Zdroj: Premiére, Cinema, Filmpub
joslin
(Petra Hrabalová)
sobota 2. 5. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Válka nevěst. Vychytané.cz. [Online] 2. 5. 2009. [Citace: 26. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1860. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Valka-nevest
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.139s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.168.16
Serverový čas: neděle 26. března 2023 13:57