Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vévodkyně

„Když přijde, upírají se na ni všechny pohledy. Když nepřijde, je předmětem konverzace.“
Přidat na Facebook
Moje srdcovka, když jsem upřela zrak na plátno v kině, okamžitě jsem se do jemně tančícího příběhu zamilovala. Pro mě bylo jméno Georgiana Cavendish, vévodkyně z Devonshire, hodně neznámé. (Nechápu, proč na plakátě je stupidní věta o podobnosti osudu s lady D? Možná tak, že Georgianě se říkalo lady G. a je Dianina vzdálenou příbuznou).

Film vás kompletně seznámí se slečnou a dále pan paní G. Nejprve se ukáže její nadšení, že se může vdát za vévodu z Devonshiru. Postupem času však poznává, jak je její choť studený jak psí čumák a ji má jako rodičku svým potomků a právoplatných dědiců zároveň, tehdy prostě doba byla krutá a postavení ženy záviselo na plodnosti. Georgiana se však nenechá zahanbit a dokáže své pokrokové myšlení a politickou zdatnost. Avšak na druhou stranu podléhá velmi často hazardu a prchlivosti. Vede život velice rozmanitý a protkaný touhou po pravé lásce.

Pro mě byla hodně srdcová záležitost, jak se chovala k dětem. Ať už to byla rádoby adoptovaná holčička, kterou pojala velice brzy za svou či její vlastní dcery. Nemalou etapu svého života musela snášet zesměšňování ze strany svého manžela. Rád si liboval v souloži s jinými ženami. Později svedl i její nejlepší přítelkyni, která se poddala jen proto, že vévoda má obrovskou moc a může ji umožnit přístup k jejím dětem, které drží ve svém zajetí povedený manžel.

Snímek po právu dostal Oscara za kostýmy. Tak nádhernou dobovou atmosféru jsem dlouho nezažila. Žena, již si prošla útrapami se snaží bojovat ze všech sil, do posledního dechu. Ralph Fiennes je sázkou na jistotu, hraje kamenného vévodu s úžasnou strohostí. Keira jako vévodkyně je sázka na jistotu, to nám už předvedla v Pýše a předsudku.

The Duchess TrailerDrama / Historický
Velká Británie / Itálie / Francie, 2008, 110 min


Režie: Saul Dibb
Hrají: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Charlotte Rampling, Hayley Atwell, Dominic Cooper
joslin
(Petra Hrabalová)
středa 8. 4. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Vévodkyně. Vychytané.cz. [Online] 8. 4. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1859. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vevodkyne
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 11:34