Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Líbáš jako Bůh

O tom, že láska kvete v každém věku.
Přidat na Facebook
I tak musím vytknout, že Marie Poledňáková mě prostě nepřesvědčila. Ale pořád je to lepší než film Jak se krotí krokodýli, neboť u toho jsem opravdu umírala nudou. Přesto budu s láskou vzpomínat na komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku, S tebou mě baví svět či Jak dostat tatínka do polepšovny. Nejenom režisér dělá film, ale i herci. Teď se prvotřídní komedianti moc nerodí.

Helena je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Zvláštní je, že bydlí na hromádce s bývalým manželem, slavným spisovatelem a moderátorem Karlem, kterého hraje Jiří Bartoška. Musím říct, že na mě pořád působí jako sexy chlap s pořádnou dávkou charismatu, což vykazuje i jeho postava. Jeho egoistické hlášky občas zachraňují situace.

Jak to tak bývá, Helena se znovu zamiluje. František je romantik podle jejího gusta, avšak má jednu chybku, což je jeho žena, která je velice dominantní a komická zároveň. Eva Holubovou ve spodní prádle natřásající se v posteli, se mi v ryla do paměti hodně hluboko. To mi přišlo docela vtipné i milé. K tomu dělá problémy Seladon Karel, který se ne a ne odstěhovat od své bývalé manželky. A tak se tahle čtyřka probíjí rádoby komplikovanými situacemi. Volně se odvíjí i dějová linka Helenina syna, který je tak trochu po tatínkovi a rád se peleší.

Je to komediální průměr. Na druhou stranu film ty necelé dvě hodiny táhne poměrně slušně, a přestože je spíše pro střední (a snad i ještě starší) generaci, nevyhýbá se některým trapným pokusům o žerty a nečeká vás nic jiného, než absolutně přehnaný happy ending, celkem se pobavíte.


Líbáš jako Bůh - česká upoutávka
Komedie / Romantický
Česko, 2009, 110 min


Režie: Marie Poledňáková
Hrají: Kamila Magálová, Jiří Bartoška, Eva Holubová, Oldřich Kaiser, Nela Boudová, Roman Vojtek, Jaroslava Adamová, Arnošt Lustig, Martha Issová, Karel Šíp, Naďa Konvalinková, Václav Postránecký, Milan Šteindler, Barbora Hrzánová, Sandra Pogodová, Lucie Bílá, Michaela Maurerová, Michal Gulyáš, Dana Morávková, Jan Dolanský, Jaroslava Hanušová, Jiří Knot, Oskar Hák, Jan Antonín Duchoslav


joslin
(Petra Hrabalová)
středa 8. 4. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Líbáš jako Bůh. Vychytané.cz. [Online] 8. 4. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1858. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Libas-jako-Buh
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.112.140
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 22:10