Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Normal

„Otázkou je, jestli se lidi bestiemi rodí nebo se jimi stávají v souladu působením společnosti.“
Přidat na Facebook
Příběh podle skutečné události? I tak se dá snímek Normal nazvat. Ve zkratce. Petr Kurten je masový vrah mezi světovými válkami. Ve filmu je krásně zachyceno jak začínal. Jako malý chlapeček se setkal s mužem, který se živil vybíjením psů. Malý Petr se k tomu nějak nachomítl a začala ho fascinovat krev, její vůně, barva a samozřejmě nesmím zapomenout na utrpení nebohého zvířete. Skoro půlku svého života prožil ve vězení a přesto ho poháněla chuť zabíjet.

Jeho specializace byla na malé holčičky i zralé ženy. Žádná nedokázala odolat jeho podmanivému kouzlu a nechala se od něj doprovodit do chřtánu pekelných muk. Na každého jednou dojde a Petr se octne ve vězení a tady se odvíjí příběh Normalu. Mladý, ambiciózní právník dostane tento těžký případ od svých kolegů, chce dokázat, že jeho klient je psychicky narušený a snaží se proniknout do jeho myšlenek a rodinných tajností. Milan Kňažko v hlavní roli exceluje s charismatem, které dokáže dostat na kolena. Dagmar Havlová mu sekunduje jako žena, která miluje svého manžela i přes jeho bestiální činy. Pořád je paní Dagmara skvělá herečka a v této profesi by jisto jistě měla pokračovat.

Snímek je spíše veden v lyrice, poetika německého expresionismu nemusí nadchnout každého. I tak si myslím, že pan režisér Ševčík se přece jenom o kousek vyšvihl. Byla jsem okouzlena scénou, kdy se Kňažko pozoruje mladičkou oběť nebo když se rozčiluje ve vězení, jak je zcela duševně zdráv a svými vraždami pomáhal už tak zkažené společnosti. Film je prostě určen pro náročnější obecenstvo.


Normal český trailerThriller / Drama
Česko / Makedonie, 2009, 100 min:


Režie: Julius Ševčík
Hrají: : Milan Kňažko, Pavel Gajdoš, Dagmar Veškrnová - Havlová, Zuzana Kajnarová, Miroslav Táborský, Jan Vlasák, Meto Jovanovski, Pavel Kikinčuk
joslin
(Petra Hrabalová)
pátek 10. 4. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Normal. Vychytané.cz. [Online] 10. 4. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1854. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Normal
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 19:35