Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mr. Scruff v sedmihodinovém setu!

Je stále potěšující, že se najdou umělci, kteří nesměřují své přehnané požadavky výhradně k tomu, aby si spočítali hvězdičky u hotelu, kde budou přespávat. Jedna taková překvapivá podmínka nám přišla právě od Mr. Scruffa pro jeho show v Roxy 30.4. v rámci Beatcase night, kterému byla klasická dvouhodinovka málo a vyžádal si pro pražské vystoupení hlavní stage po celou noc jen a jen pro sebe, což obnáší více jak sedmihodinový set!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
BeatCase pres. Keep it unreal with Mr. Scruff
čtvrtek 30. dubna 2009 22:00
(konec +- pátek 1. května 2009 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Ostatně sám si to tak pro jistotu ztvárnil i na plakát, který vzešel přímo z jeho pera ;)
Navíc pokud vás uchvátily i další Andyho vtipné malůvky, které provázejí celý jeho hudební svět, tak máte možnost vyhrát volné vstupy ve velmi tvůrčí soutěži, kterou pro vás připravil na stránkách Ninja Tune: http://www.ninjatuna.com/Prague. Vstupenky na Beatcase night seženete v předprodeji za 290czk + poplatky. Uvádí Roxy promotion

Video:
http://www.youtube.com/user/mrscruffofficial

Music:
Get A Move On
http://www.youtube.com/watch?v=MS_CLIF1h-o
Sweet Smoke
http://www.youtube.com/watch?v=CJQ2jKvPjHI


Bio / Mr. Scruff


Za gramofony je Mr. Scruff všestranný – podle svých slov hrává soul, funk, hiphop, jazz, reggae, latinu, africkou hudbu, ska, disco, house, breakbeat, filmovou hudbu a zdaleka nejen to. Jeho široký záběr více než koresponduje s pestrým výběrem inspiračních a samplových zdrojů jeho hravých skladeb, které znáte z labelu Ninja Tune. Pojďme se podívat, kde se v panu Scruffovi vzala láska k hudbě a jak se postupně vypracoval v dokonalého party deejaye.

Na počátku 80. let jej ještě všichni znali jen jako Andy Carthyho a právě tehdy se mu do ruky dostal jeho první mixtape. V první chvíli mu ještě nedošlo, že mezery mezi písničkami na tomto mixu chybí záměrně, potom však prohlédnul a začal si na kazeťáku dělat své malé mixtapy pomocí tlačítek record a pause.

Od té doby začal vychytávat novou hudbu na místních rozhlasových stanicích, a protože tenkrát ještě nevycházelo tolik hudby jako dnes, bylo jaksi přirozené, že se deejays zajímali o více hudebních žánrů. A tak i Andy tehdy poslouchal jak elektro, tak hiphop, soul i reggae. A jak si začal desky i kupovat, zkoušel si je také míchat dohromady, i když stále neměl nic jiného než primitivní domácí hi-fi systém. Jeho první podomácku ukuchtěný mixtape mu jedna pirátská stanice v Manchesteru odvysílala roku 1988. Toho roku si Andy našel první práci, aby mohl ještě přitlačit v nákupu vinylů. Už měl celkem zmáknuté styly jako elektro, hiphop, house a soul a začal se více věnovat i dalším žánrům. Přelomovým rokem se pro něj stal rok 1994, kdy poprvé hrál na party v Manchesteru, vydal první dvanáctipalec a také přišel s pseudonymem Mr. Scruff.

V roce 1998 získal smlouvu s vydavatelstvím Ninja Tune a několikrát objel Evropu po boku zavedených hvězd z této stáje (Roots Manuva, Herbaliser, Mixmaster Morris). Po vydání svého nejslavnějšího alba Keep it Unreal s hitovkami jako Fish nebo Get a Move On, které svého času sklidily obrovský ohlas i na pražském Radiu 1, odstartoval Mr. Scruff i klubovou noc stejného jména. „Úspěch mé vlastní klubovky mi vnuknul myšlenku rozjet se s Keep it Unreal i mimo Manchester,“ říká sám Andy. „Proto mi občas nestačí zahrát si jen na dvě hodiny, radši se postarám o celou noc sám. V průběhu celé noci mohou proplout desítkami žánrů – blues, funk, disco, jazz, deep house, ska, elektro, latina, drum and bass atd. Pro mě je důležité jen to, aby hudba měla nějakou duši!“

A jak je na tom Mr. Scruff s technikou mixování? „Ačkoliv umím hrát celkem zdatně, nikdy nesmím zapomenout na to, že deejay musí hlavně hrát výborné desky ve správném pořadí. Každá deska musí doplňovat tu předchozí a uvádět tu následující. Rovnání beatů je samozřejmě ta nejobvyklejší metoda, jak dvě desky propojit, můžete ale jít také přes témata v textech nebo přes kombinaci tónů.“

Na legendární značce Ninja Tune Andymu vyšlo už několik alb, vždy doplněných jeho charakteristickými malůvkami. Poslední v řadě stojí nedávná deska Ninja Tuna, kterou kritika i posluchači chválí, kudy chodí. Pokud si i vy myslíte, že už je na čase, abychom Mr. Scruffa uvítali i v naší zemi, dočkáte se 30. dubna, kdy vystoupí v pražském klubu Roxy.

Links:
www.roxy.cz
www.ninjatune.com/home/
www.mrscruff.com
www.myspace.com/mrscruffofficial
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pátek 10. 4. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Mr. Scruff v sedmihodinovém setu!. Vychytané.cz. [Online] 10. 4. 2009. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1843. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mr.-Scruff-v-sedmihodinovem-setu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.231.21.105
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 15:01