Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Southpaw míří domů, do Roxy

Kdo jsou? Vy je neznáte? Máte možnost. Začali jako parta středoškoláků v roce 1996 a jsou teď světoznámí. Podobáte se jim?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Southpaw + Sunflower Caravan
čtvrtek 23. dubna 2009 21:00
(konec +- pátek 24. dubna 2009 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
Inspirována kapelami britské kytarové scény, především pak legendárními The Smiths zakládá v roce 1996 parta středoškoláků skupinu. Jméno si vypůjčují z titulu slavné Morrisseyho desky „Southpaw Grammar“ a za své si berou cizojazyčné pseudonymy. Na scéně se tak objevuje zpěvák Gregory Finn, kytarista Rodriguez Finn, basák Jacquez Tosh, bubeník David Kerpow a také flétnistka Majda.

První ještě „čistě“ kytarové koncerty kapela absolvuje v legendárních klubech 007, Batalion nebo Belmondo. Éra kytarové psychedelie je však v polovině devadesátých let pomalu na ústupu. Southpaw na koncertech ničí počítačové klávesnice. Právě oni jako jedni z prvních u nás začínají do své tvorby implantovat prvky elektronické hudby.


Tak vznikají nahrávky „Dustman´s Dream“ (1998) a „Ballet!“ (1999), které v tehdy progresivním formátu mp3 vycházejí na značce Indies Records. Díky skladbám „Goodbye Planet“ nebo „Air Somewhere“ se kapela zabydluje na vlnách Radia 1 a její koncerty začíná navštěvovat stále více fanoušků odkojených taneční scénou.

V roce 2001 sestavu doplňuje klávesista Karzi, který se postupně stává hlavním skladatelským partnerem frontmana Gregoryho Finna. Kapela podepisuje kontrakt s firmou EMI, na jejíž značce Escape vychází regulérní debut „Pop Secret“. Deska, na které se mísí prvky breakbeatu, d´n´b nebo trance s výraznými melodiemi, sklízí pochvalné recenze a přináší i několik hitů („Intellygent Song“, „Healthy Drug“).

Následně z kapely odchází do té doby stěžejní člen, kytarista Rodriguez, a zanedlouho se rozcházejí i cesty Southpaw a Escape.

Přesto skupina získává pověst jedné z největších nadějí tuzemské klubové scény. Díky spolupráci s agenturou D Smack U se její domovskou scénou stává klub Roxy.

Druhé album nazvané „Pleasure You Can Measure“ na sebe nenechává dlouho čekat. Vychází v roce 2003 na labelu U:BAHN Records. Southpaw se skladatelsky posouvají od taneční hudby směrem k aranžérsky dokonale propracovaným popovým skladbám. Gregory a spol. se začínají objevovat i na klubových pódiích mimo metropoli. Absolvují několik koncertů v zahraničí.


Po odchodu bubeníka Davida Kerpowa je angažován zkušený Tomáš Konůpka. S ním se skupina vrhá do příprav třetí, překvapivě přímočaré kytarové desky „Boys Make Noise“ (I Am Recorded). Hudební recenzenti opět nešetří chválou a album se stává jedním z nejoceňovanějších tuzemských počinů roku 2004. Kapela ještě zintenzivňuje koncertní činnost a vystupuje na řadě festivalů.

Na konci roku 2005 Southpaw pod dohledem respektovaného producenta a zvukaře Ondřeje Ježka a s novým bubeníkem Honzou Janečkou dokončují dvojalbum „Heart Disk“ obsahující celkem 20 skladeb stylově rozdělených do částí nazvaných Heartcore a Software. Nejambicióznější počin v dosavadní diskografii kapely se na trh dostává 1. března 2006. Desku propaguje singl Isolated, k němuž vzniká také velkoryse pojatý videoklip. I tentokrát Southpaw figurují v nejrůznějších bilančních hudebních anketách za rok 2006.

V nadcházející plánované pauze se jednotliví členové kapely rozbíhají do svých vedlejších projektů (Ghostmother, Trip Fontaine a další), aby následně nové zkušenosti naplno zúročili při vzniku pátého řadového alba Southpaw. Nový materiál se postupně formuje zhruba půldruhého roku. Kapela se při skládání a natáčení inspiruje aktuálními trendy na taneční scéně (Justice, Klaxons apod.) a nechává vzniknout zvukově inovativní a odvážné nahrávce s názvem „Addiction“. Ta vychází na začátku října roku 2008 a kapela na její podporu vyráží na klubové turné, v jehož rámci vystoupí též na koncertě v Roxy.

Speciálním hostem kapely budou Sunflower Caravan, kteří nedávno vydali své debutové album a jsou ve vynikající koncertní formě.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční 23.4. od 19:00 v pražském klubu Roxy jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 130,- Kč + poplatky, na místě pak za 180,- Kč.

Více info na:

www.myspace.com/southpawtheband
www.myspace.com/sunflowercaravan
www.roxy.cz
www.myspace.com/dsmackupromotion
www.dsmacku.com
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
úterý 7. 4. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Southpaw míří domů, do Roxy. Vychytané.cz. [Online] 7. 4. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1835. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Southpaw-miri-domu,-do-Roxy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.148s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 19:39