Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sonne Edition 7: Kdo je to pan DA HOOL!

Ne asi všichni ví, kdo je to Da Hool. A to je škoda nevědět, že je to klasik taneční scény! Stačí otevřít článek.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sonne Edition no. 7
neděle 12. dubna 2009 21:00
(konec +- pondělí 13. dubna 2009 05:00)
KS BŮROVCE
Topolná (CZ)
Soutěžilo se o 5 x jeden vstup. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Německý TOP DJ a producent DA HOOL aka DJ HOOLIGAN (vlastním jménem Frank Tomiczek), je ikonou světové techno, progressive, electro klubové scény. Je jedním ze zakladatelů německé Loveparade, jejíž znělkou se stal v roce 1996 jeho singl „Meet Her At The Love Parade”. Tento kultovní hit se do dnešního dne dočkal mnoha remixů, bodoval na prvních místech tanečních hitparádových žebříčků po celém světě a stal se tak světovým párty hitem no.1.

DA HOOL


Pias Recordings, DE
http://www.myspace.com/da_hool

Da Hool spolupracuje s takovými jmény taneční scény jakými jsou např.: Tom Novy, Genlog, Marusha, Storm, Moguai a mnoho dalších. Své singly vydává pravidelně u renomovaných tanečních labelu: Kosmo, Ministry of Sound a Pias.


Tento skvělý německý producent má na svém kontě nesčetné množství klubových tanečních megahitů, připomeňme si např.: pecky “Bora Bora”, “Streetlife”, “Harder and Deeper”, “Rave Nation”, nebo již zmiňovaný párty-hit „Meet Her At The Love Parade”. V létě roku 2007 vydal Da Hool nový singl v klubovém electro-house duchu s názvem “Light My Fire” s vokálem legendárních The Doors.

Příjďtte i vy nasát jedinečnou atmosféru velkých tanečních akcí, příjďte zapařit na skvělou klubovou hudbu od mistra evropského formátu - DJe DA HOOL. Tento velikán přijíždí v neděli 12. dubna na párty Sonne Edition 7 (KS Bůrovce – Topolná)!

DJ Hooligan


DJ Hooligan pochází z Ruhrarea (South-West, Německo) je zakladatelem a srdcem agentury Hool-Productions, a zároveň je jedním z nejvýznamnějších, house a techno DJs v Německu.

Proč DJ Hooligan?
Frank dospíval jako rebel, miloval fotbal a taky tvrdší styl techno hudby. Jeho pseudonym Hooligan zněl provokativně natolik, že se velmi rychle vryl do paměti party people. Ostatní DJs, se nazývali Carrott DJ, DJ Jauche nebo DJ Dick apod. Ale žádnou paniku, Dj Hooligan není chuligán jak by to možná mohlo vyznít - naopak je to pohodový a zábavný člověk. Schröder (jeho přezdívka od jeho přátel) byl vždy fanouškem elektronické taneční hudby, časem prošel styly jako Italy Disco, Chicago house, Acid house, Soul, Funk a Hip Hop, a stejně jako spousta dalších přišel až na techno.

Již během studia na střední škole v letech 1986 - 1990 začal získávat první peníze za DJing v malém klubu v Ruhr-area. V roce 1990 byl účastníkem německé DMC-DJ Master ship. Prošel od úvodních kol přes semifinále až mezi 8 nejlepších Německých mixujících DJs (vypadá to legračně když někdo scratchuje nohou nebo nosem). Po maturitě chtěl studovat strojní inženýrství, ale místo toho se rozhodl zbudovat vlastní studio pro tvorbu svých vlastních skladeb. Byl unavený z hraní Kylie Minouge nebo Rick Astley každý večer znovu a znovu, a připojil se ke stále ještě mladému, ale skutečně vzrůstajícímu Techno-hnutí.

První Maxi CD " Harder`n Deeper"vyšel u Düsseldorfského vydavatelství "No Respect Records" v roce 1992. Od tohoto okamžitku jeho kariéra neustále rostla. Skladby jako "Imagination of House" nebo "Culture" zaznamenaly velký úspěch a na techno scéně se staly kultovními.

Hooligan dostal možnost zahrát si takřka ve všech známých klubech a na rave akcích po celém Německu i v zahraničí, udělal remixy pro mnoho známých umělců a projektů. Toho času začíná s vlastními projekty jako je La Rocca, Central Love, Hool`s Experience, An Active Trip… pro různá vydavatelství jako Frankfurt Beat, Logic Records, Music Man Belgium, Important Records…

Od nahrávací společnosti East-West-Records dostal první velký kontrakt v roce 1994 a hned jeho první singl “Rave Nation” se dostal až na 16. místo v German Media Control Charts a singlu se prodalo více než 230.000. Hooligan se stává rezidentním DJem v legendárním Düsseldorfském klubu Poison v roce 1995. Tento klub byl naprosto vyjímečný v tom, že se otevíral v sobotu ve 23h a zavíral až v neděli v 18h!

V roce 1996 založil společnost Hool-Productions s vydavatelstvím "B-Sides". Jeho nový projekt "Da Hool" se singlem "Meet Het At The Love Parade" bodoval v roce 1997 v hudebních žebříčcích po celém světě. Tato deska se stala zlatou za téměř jeden milión prodaných kusů hned v několika různých zemích, např.: Německo, Francie, Austrálie, Jižní Afrika, Benelux, atd.

Dodnes bylo možné jeho 'sound' slyšet na rave akcích a v klubech po celém světě.

Da Hool hrál ve městech jako např. New York, Miami, Chicago, Los Angeles, Boston, Budapest, San Francisco, Sydney, Bogota, Medillin, Calli, Rio de Janeiro, San Sebastian, Sao Paulo, Zagreb, Szcecin, Malta, Brisbane, Melbourne, Moskau, Belfastu, Londýn, Liverpool, Stockholm, Vídeň, Innsbruck, Linz, Salzburg, Prag, Štrasburku, Paříže, Nice, Barcelona, Ibiza, Mallorca, Nassau, Zürich Basel, Genf, Antverpy, Amsterdam, Rotterdam, atd.

Dále hrál téměř na všech významných akcích za posledních pár let, např. Love Parade, Mayday, Energy Zurich, Tunnel Rave Frankfurt, Nature One, Reincarnation, Ministry of Sound, .. Kromě toho jej v letních měsících najdeme na ostrově Ibiza. Schröder je vždy pro každou srandu a vždy byl a vždy bude „party animal“. Takto jej, jeho přátelé a fanoušci znají a milují. I přes svůj velký úspěch zůstává stále stejný a to je další důvod proč jej party people mají tolik rádi, prostě kluk od vedle..

Da Hool: „Snažím se, aby si lidi v klubu užívali. Měli by se bavit, to je důvod proč tam jsou a proč zaplatili vstupné“

DJ Hooligan nebo Da Hool?
„Tuto otázku dostávám velmi často! Da Hool je velmi úspěšný projekt Dje Hooligana. DJ Hooligan byl vázán smlouvou k labelu Ultraphonic / East West toho času, takže jsem si musel vymyslet nový pseudonym pro svou skladbu „Meet Her At The Loveparade“ , kterou jsem vydával na labelu „B-Sides“.
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
neděle 5. 4. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Sonne Edition 7: Kdo je to pan DA HOOL!. Vychytané.cz. [Online] 5. 4. 2009. [Citace: 25. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1827. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sonne-Edition-7:-Kdo-je-to-pan-DA-HOOL!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.111.121
Serverový čas: pondělí 25. září 2023 11:38