Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Yeah Yeah Yeahs v červenci v Česku!

Všimli jste si, že poslední dobou jezdí do Česka čím dál tím víc amíků? A je to dobře! Tahle banda stojí rozhodně za to. Víc v článku ;)
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Yeah Yeah Yeahs (USA)
středa 1. července 2009 19:00
(konec +- čtvrtek 2. července 2009 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
Počátkem tohoto století se newyorská hudební scéna motala v začarovaném kruhu samplerů, vazbení kytar a delay pedálů. Kytary ve městě Lou Reeda a Patti Smith byly před několika lety buď zahalené do digitální mlhy, nebo ležely zapomenuté kdesi v koutě. Pak však roku 2002 éter pročíslo pětiskladbové EP od neznámé kapely, která vrátila hluk, sex, vášeň a bordel zpět na rocková pódia. Název nové formace Yeah Yeah Yeahs mohl připomínat někoho, kdo vás rezignovaně poslouchá jen na půl ucha, zároveň obsahuje hrozivou rock’n’rollovou přímočarost zvednutého ukazováku a malíčku – FUCK YEAH! Jejich první album „Fever to Tell“ bylo špinavé, neotesané a zároveň jednoduše báječné. Mohli jste na něj tancovat až do zemdlení. Singlovka „Maps“ z této desky byla nominována na Grammy a album dostalo zlatou desku v Americe i v Británii.


Yeah Yeah Yeahs jsou plně funkčním hudebním triem. Společně tvoří jeden tvůrčí organizmus, přitom si každý ze tří členů zachovává svou vlastní výraznou osobnost a přispívá svými charakteristickými kvalitami. Bubenický styl Briana Chase je vždy přesný a i za těmi nejprostšími rytmy můžete slyšet touhu experimentovat a zálibu ve free-jazzové rytmice. Kytara Nicka Zinnera tvoří pevný protipól Brianově formalizmu a dává hudbě Yeah Yeah Yeahs esenci toho nejpřímějšího nejdivočejšího rock’n’rollu. Zároveň se Nickovi daří spojovat Brianovy bicí s kaleidoskopickými vokály Karen O, která by podle listu New Yorkeru měla úspěch, i kdyby „se na pódiu objevila jen sama s mikrofonem a rumba koulemi.“

Yeah Yeah Yeahs se velmi neradi opakují. Po úspěchu debutu „Fever to Tell“ by bylo lehké natočit další garážové album, které by znělo, jako by bylo nahráváno celé v jednom kuse naživo. Oproti tomu druhá deska „Show Your Bones“ přidala akustickou kytaru a vážnější skladby navazující na směr, který naznačila píseň „Maps.“ Časopis NME tuto nahrávku označil „jedním z hlavních alb této dekády“ a kapela ještě více zapracovala na svém pódiovém vystupování. Yeah Yeah Yeahs prostě nepochopíte, dokud na vlastní oči neuvidíte, jak se Karen O zmítá na stagi.

I do třetí desky se skupina pustila s čistým stolem. Tomu ostatně napomohlo i soustředění ve staré stodole uprostřed zasněženého venkova v Massachusetts. „Kdykoliv jsme se podívali z okna, viděli jsme jen lány čistě bílého pole,“ vzpomíná Karen. Nick Zinner si s sebou přinesl syntezátor, i když na začátku nečekal, že se na albu objeví. „Ty staré klávesy jsem koupil přes eBay,“ říká Nick. „První den jsme sotva zapínali všechny nástroje a za deset minut už jsme měli napsanou skladbu ‚Skeletons.‘ Syntezátory byly v rockové hudbě odnepaměti, ale pro nás je to něco nového a to nás na tom vzrušuje.“

Nakonec tento starý model kláves Arp, které slyšíme i na deskách Joy Division nebo Kraftwerk, dodal hudbě Yeah Yeah Yeahs prvky atmosféry, disca i dramatičnost nové vlny. První singl z nového alba „It’s Blitz,” který se jmenuje “Zero,” obsahuje všechny tyto příměsi a přitom jde o jasný taneční hit, který přímo vyzývá k tanci. Ostatně i vy se můžete v létě nechat svést živelným zvukem Yeah Yeah Yeahs a magickým hlasem Karen O. Kapela se vůbec poprvé v naší zemi objeví 1. července a to v pražském klubu Roxy.

Album It´s Blitz vyjde v nejbližších dnech u Universal Music, časopis Q ho obodoval nejvyšším možným hodnocením!

Vstupenky jsou k zakoupení od 26.3.2009 v sítích Ticketpro, Ticketstream a Tickeportal za 400,- Kč + poplatky, na místě za 500,- Kč.

Více info na:

www.yeahyeahyeahs.com
www.myspace.com/yeahyeahyeahs
www.roxy.com
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotion
Zdroj: TZ D_Smack_U Promotion, Michal Rejžek
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
sobota 28. 3. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Yeah Yeah Yeahs v červenci v Česku!. Vychytané.cz. [Online] 28. 3. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1798. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Yeah-Yeah-Yeahs-v-cervenci-v-Cesku!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.112.140
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 23:18