Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Skleněný maják jako cena za hrdinství

Cena Salvator 2008 tento týden dostala svou podobu. Skleněná plastika vychází z tvaru majáku, který jako symbol záchrany provází celý 6. ročník projektu.
Přidat na Facebook
Cena hejtmana Zlínského kraje za mimořádné činy z oblasti záchrany života, zdraví a majetku bude slavnostně předána na galavečeru ve čtvrtek 16. dubna. Veřejnost se do 27. března může zapojit do hlasování o tom, kdo cenu získá v kategorii Občan.

V kategorii Občan byli nominováni Marek Frňka z Veselé za záchranu dvou mladých životů, Dita Hasoňová Putíková z Pitína za riskování vlastního života pro záchranu muže zaklíněného v doutnajícím havarovaném vozidle a Jan Laciga s rodinou ze Zlína, kteří zasahovali u tragické srážky dvou dodávek. Svůj hlas jim mohou lidé udělit prostřednictvím pohlednic v hlasovacích stojanech na veřejných místech nebo na www.cenasalvator.cz

"Cena se skládá ze zužujícího se podstavce, který je uvnitř prosvícený červenou barvou. Jako korunka je křišťálová zkosená koule, na které bude vypískováno jméno vítěze. Inspirovala jsem se pruhovaným červeno-bílým majákem a použila červené prstence, které obepínají základní tvar ceny," říká Jana Mikulíková, studentka Průmyslového designu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Slavnostním galavečer proběhne na Malé scéně ve Zlíně. Cena bude kromě kategorie Občan udělena v kategoriích Hasič, Policista, Zdravotník, Ostatní složky integrovaného záchranného systému a Dlouhodobá činnost. Přímý přenos z večera mohou lidé sledovat on-line 16. dubna od 19 hodin na www.tvneon.cz

Projekt je organizován studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka.

Zdroj: TZ Salvator 2009, Martina Brtnická
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pátek 27. 3. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Skleněný maják jako cena za hrdinství. Vychytané.cz. [Online] 27. 3. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1796. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Skleneny-majak-jako-cena-za-hrdinstvi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.18.161
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 05:03