Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sympozium o fenoménu města Zlín

Od 24. března 2009 v Praze a od 19. do 23. května ve Zlíně proběhne mezinárodní sympozium nazvané „Utopie moderny: Zlín“.
Přidat na Facebook
„Zlín je v rámci Evropy jedinečný fenomén. Město vzniklo díky odvážné vizi průmyslníka Tomáše Bati a jde o ukázkový příklad moderního urbanistického plánování podřízeného hlavní myšlence – nastolit takové podmínky, aby byla umožněna maximální výkonnost prudce expandujícího obuvnického podniku,“ říká Katrin Klingan, vedoucí projektu Zipp. „Během 20. století však prošel Zlín několika zásadními proměnami. Sympozium si klade za cíl nejen připomenout historické, sociální, architektonické, urbanistické a politické aspekty vývoje podoby města, ale také nastínit možnosti a limity budoucího rozvoje,“ doplňuje ji Rostislav Koryčánek, ředitel Domu umění.

Sympozia, jehož hlavní část bude tvořena přednáškami, se zúčastní renomovaní čeští a zahraniční odborníci – mimo jiné urbanisté, architekti, sociologové, kulturologové a historikové. Program bude členěn do čtyř tematických celků: „Fenomén Baťa a moderna“, „Sociální utopie/Městské utopie“, „Moderna a urbanita: Protiklad?“ a „Marketing sociální utopie“.

Součástí sympozia budou i komentované exkurze, které povedou do „Klubu absolventů Baťovy školy“, do bývalého hlavního sídla Baťovy firmy či do rodinných domků. Doprovodný program zahrnuje filmovou noc, kde bude možné shlédnout původní baťovské instruktážní filmy a další zajímavosti ukryté dosud v archivech zlínských filmových ateliérů. Nebudou chybět ani koncerty a instalace současného audio-vizuálního umění.

Sympozium je určeno studentům, pedagogům, vědcům a všem zájemcům o fenomén města Zlín a Od 24. března 2009 v Praze a od 19. do 23. května ve Zlíně proběhne mezinárodní účast je bezplatná. Více informací a podrobný program je možné nalézt na www.projekt-zipp.de/cz , přihlášky pak zaslat na e-mail zlin@projekt-zipp.de. Přednášky budou tlumočeny dle potřeby do češtiny, angličtiny a němčiny.

Akci pořádá Zipp – česko-německé kulturní projekty, iniciativa německé Spolkové kulturní nadace, společně s Domem umění města Brna, Krajskou galerií výtvarných umění ve Zlíně a Národní galerií v Praze, ve spolupráci s nadací Stiftung Bauhaus Dessau, Bauhaus Kolleg. S přátelskou podporou Zlínského kraje a statutárního města Zlína.

Zdroj: Jiří Sedlák - ArtsMarketing.CZ
Jouseph
(Josef Kaňa)
pátek 27. 3. 2009 08:00
Kaňa, Josef . 2009. Sympozium o fenoménu města Zlín. Vychytané.cz. [Online] 27. 3. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1795. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sympozium-o-fenomenu-mesta-Zlin
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.112.140
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 22:27