Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kapela Gipsy.cz se před Eurosongem rozpadla, ale zpívat bude

Skupina se rozpadla, ale i tak zazpívají na semifinále Eurovize jako druzí v pořadí. Jakto? Čtěte!
Přidat na Facebook
Původní sestava okolo romského rappera Radka Bangy (26) alias Gipsy.cz už je minulostí. Zůstali jenom zakladatelé kapely Radek a houslista Vojtěch Lavička, muzikanty Rotvajlera a Durmana nahradili čtyři mladí talentovaní umělci.

„Třeba se s klukama ještě někdy sejdeme, ale na Eurosongu určitě ne," tvrdí zpěvák Gipsy.cz, jenž po třech letech obměňuje složení.

Současnou šestičlennou sestavu tvoří spolu s Radoslavem Bangou a Vojtou Lavičkou mladí talentovaní hudebníci, studenti či absolventi Konzervatoře Jaroslava Ježka. V tomto seskupení pojede kapela na mezinárodní hudební klání Eurosong, které je letos v Moskvě, a s písní Aven Romale se pokusí zabodovat.

V minulých dvou ročnících se o to neúspěšně pokoušela teplická parta Kabát a zpěvačka Tereza Kerndlová.

„Naše publikum je vnímavé, dobrosrdečné a radostné bez rozdílu, odkud pochází. Jsme rádi všude tam, kde je muzika, a lidi, kteří muziku milují, vědí, že bez ní je život na draka...,“ shodují se Gipsy.cz

ČT odvysílá 12. května první ze dvou semifinálových kol, kterého se bude ČR účastnit, a to na programu ČT1 od 21.00 hod. Finále Eurovision Song Contest 2009 bude ČT vysílat 16. 5. na ČT1 od 21.00 hod. Druhé semifinálové kolo, v němž soutěží Slovensko, proběhne 14. 5.

Podle oficiálních stránek Eurovize získala kapela pořadové číslo dva.

Kapela Gipsy.cz byla na Eurovizi zařazena do prvního semifinálového kola, které se bude konat 12. května. Skupina se utká o postup do závěrečného finále se zástupci z dalších 18 evropských států.

Vyvrcholení Eurovize se podle stanov soutěže letos uskuteční v Moskvě podle posledního vítěze, kterým byl ruský zpěvák Dima Bilan. První semifinálové kolo zahájí zástupce Černé Hory, po němž na pódiu vystoupí Gipsy.cz s písní Aven Romale. Česká skupina bude o desítku postupových míst bojovat s interprety z Belgie, Běloruska, Švédska, Arménie, Andorry, Švýcarska, Turecka, Izraele či Bulharska. Do stejné skupiny byli zařazeni také zástupci Islandu, Makedonie, Rumunska, Finska, Bosny a Hercegoviny, Portugalska a Malty.

Za Slovensko bude o postup do finále bojovat Kamil Mikulčík s Nelou Pociskovou. Jejich skladba Leť tmou byla zařazena do druhého semifinálového kola, které se odehraje 14. května. Vedle Slovenska se zde představí interpreti z Polska, Maďarska, Ukrajiny, Norska nebo Řecka.

O vítězi Eurovize bude rozhodnuto 16. května ve finále, kde se utká celkem 25 písní. Vedle dvacítky skladeb ze dvou semifinálových kol zde mají předem zaručené místo zástupci zakladatelských států (Velká Británie, Německo, Francie a Španělsko) a hostitelské Rusko. Letos poprvé bude o vítězi vedle televizních diváků rozhodovat také odborná mezinárodní porota.

zdroj: super.cz , mediafax
Fred
(Fred Durst)
středa 18. 3. 2009 08:00
Durst, Fred. 2009. Kapela Gipsy.cz se před Eurosongem rozpadla, ale zpívat bude. Vychytané.cz. [Online] 18. 3. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1769. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kapela-Gipsy.cz-se-pred-Eurosongem-rozpadla,-ale-zpivat-bude
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.18.161
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 05:36