Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Graffiti jako nástroj boje za lidská práva

Společný projekt Dmitrije Proškina, známého jako Chemis, a české pobočky Amnesty International chce upozornit na problémy s dodržováním lidských práv v některých zemích východní Evropy. Několika týdenní cesta nazvaná Write for Freedom proběhne v červenci a srpnu a vznikne při ní více než 10 maleb graffiti.
Přidat na Facebook
Chemis doprovázený filmovým štábem naplánoval zastávky ve městech jako je Krakov, Bukurešť, Sofie, Bělehrad, Budapešť, Bratislava nebo Vídeň a v každém z navštívených měst vznikne jeden velký graffiti obraz. „Cílem tohoto projektu je oslovit mladou generaci atraktivním způsobem, poukázat na problémy dnešní doby a vyzvat k podpoře širokou veřejnost.“ Říká Chemis, který je hlavním iniciátorem celého projektu.


Graffiti upozorní na aktuální témata lidských práv, za která se musí aktivně bojovat. Hlavně na mladých lidech bude vylepšení prosazování boje proti bezpráví na celém světě. Jde například o rovnoprávnost žen, zneužívání dětí a ochranu životního prostředí.

Tematické obrazy budou vytvářeny ve velkých městech pouze na legálních veřejných plochách, nebo na předem domluvených místech. „Věříme, že tato akce pomůže zvýšit zájem o lidská práva u veřejnosti.“ Doufá zástupkyně Amnesty International Dáša van der Horst.

O celém projektu vznikne dokumentární film, který bude zveřejněn jak v České republice, tak i v zahraničí. Chemis právě hledá na výrobu dokumentu partnery, kteří jeho cestu zasponzorují.

Více o projektu najdete na připravovaném webu www.writeforfreedom.eu.

Zdroj: TZ XStream, Petr Mach
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
neděle 15. 3. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Graffiti jako nástroj boje za lidská práva. Vychytané.cz. [Online] 15. 3. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1749. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Graffiti-jako-nastroj-boje-za-lidska-prava
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 20:34