Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

CIRCLESQUARE 7.dubna v klubu ROXY

Jen stěží byste mohli hudbu Jeremyho Shawa a jeho kapely označit jako taneční.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Circlesquare
úterý 7. dubna 2009 19:00
(konec +- středa 8. dubna 2009 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
Od Circlesquare (can/de) uslyšíte dřevní techno zvuky rozdrcené na opiový prášek vdechovaný přes elektro filtr za zvuků My Bloody Valentine. Jeremyho tracky jsou stísněné basové meditace zabalené do nádechu blues a dubových ozvěn – ambient s anti-popovými ambicemi a rock’n’rollem v srdci. Vstupenky na pražské vystoupení v klubu Roxy, které proběhne 7. dubna, lze již teď zakoupit v za 170czk + poplatky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.


Kdo, co?


Pod jménem Circlesquare zná hudební svět Jeremyho Shawa, Kanaďana, který nyní žije v Berlíně, ovšem rozhodně neprezentuje zvuk, který jsme z německé metropole zvyklí slýchat. Hudba Circlesquare i na konci této dekády z ní stále nepřipomíná nic jiného … než právě Circlesquare.

Mezi léty 1999 a 2006 Jeremy ještě pobýval v Kanadě a vydával desky na labelu Trevora Jacksona, který se jmenuje Output. V katalogu Output se dostal do velmi rozmanité společnosti obskurních elektronických projektů jako Black Strobe, DK7 či Colder. Jeho první dlouhohrající nahrávka z roku 2003 “Pre-Earthquake Anthem” překvapila odkazy na tak různá jména jako Leonard Cohen, Pole, Angelo Badalamenti nebo Chris Isaak. Následující “Fight Sounds EP” bylo ještě podivnější. Znělo jako když vymácháte havajskou kytaru v acidových efektech a riffy hrajete na vyspejslé klávesy. Přitom Jeremyho hlas vždy zněl intimně i zlověstně zároveň.

Tyto desky a hlavně působivé koncerty začaly rozšiřovat řady příznivců Circlesquare, jenže pak šel label Output ke dnu zrovna v době, kdy Jeremy začal připravovat materiál na nové album. Nakonec vše dobře dopadlo, deska se objevila na labelu !K7 pod názvem “Songs about Dancing and Drugs” a Circlesquare na něm zní ještě sevřeněji, melancholičtěji a podmanivěji než kdy předtím. Je to jedna z těch desek, které se objeví jednou za život, album pro křížování ztemnělého velkoměsta, rozchody a návraty, pro chladná rána a okamžiky velkého zklamání.

Název desky už nepotřebuje další vysvětlení. “Pojmenoval jsem ji tak, jako to dělávali Leonard Cohen, Talking Heads, Big Black…" říká Jeremy. "Vždycky se mi líbily přímé názvy jako Songs from a Room, Songs of Love and Hate, More Songs About Buildings and Food, Songs About Fucking… Tanec, drogy a věda jsou jako obvykle nejčastější témata na mém albu, tak jsem použil první dvě z nich do názvu.”

Circlesquare jsou dětmi chemického věku, kdy už „z extáze vymizela veškerá láska a nic už nám nepřijde dost silné, jen lasery namířené přímo na mozkové receptory.“ Jistě, není to zrovna k smíchu. Ale Jeremy drží prst pevně na laserovém dělu a je připraven vypálit. V úterý 7. dubna přijďte na koncert Circlesquare do pražské Roxy a možná už nikdy nenajdete cestu domů.

Circlesquare "Songs About Dancing And Drugs" Interview (!K7)


Circlesquare - Dancers (!K7)


Circlesquare - Fight Sounds


Circlesquare - Non-Revival Alarm


www.myspace.com/circlesquare

Zdroj: TZ Roxy, Petr Tajčman
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
neděle 15. 3. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. CIRCLESQUARE 7.dubna v klubu ROXY. Vychytané.cz. [Online] 15. 3. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1748. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/CIRCLESQUARE-7.dubna-v-klubu-ROXY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 21:04