Aktuální akce
úterý 31. března 2020
JEDEN SVĚT 2020 30.3. – 2.4.
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín

Mám to v krvi!

Přinášíme rozhovor s Jonem Kennedym, který vystoupí 12. března v pražské roxy.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Jon Kennedy
čtvrtek 12. března 2009 19:00
(konec +- pátek 13. března 2009 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
Čtveřice muzikantů z Anglie. Bicím velí Jon Kennedy, vokálům zpěvačka Sarah Scott. Taková jest sestava Jon Kennedy live bandu, který vystoupí ve čtvrtek 12.3. od 19h v klubu Roxy. Pokud se chcete dozvědět o Jonovi trochu více, máte možnost si doplnit znalosti v tomto rozhovoru. Vstupenky lze zakoupit za 130czk do středy, v den koncertu pak už jen na místě po otevření klubu za 200czk. Uvádí Roxy promotionZa nás se Jona ptal Petr Tajčman (Roxy/Praha)

Petr Tajčman: V Praze už sis odbyl před rokem svou premiéru – jaké máš na tohle vystoupení vzpomínky?
Jon Kennedy: Poslední koncert byl úžasný – a hlavně publikum, které nás doslova donutilo k přídavkům, a to i přesto, že už jsme vlastně neměli skoro co hrát ;)
„I love the architecture, the trams and the ROXY !!!!“

PT: Nemáš tak trochu obavy ze svého prokletého „kennedyovského“ příjmení? Nebojíš se, že se ti taky může přihodit něco zlého? ;)
Jon Kennedy: Haha.. :) Už se mi to toho, myslím, stalo zlého až dost, takže jsem pro několik dalších let v bezpečí ;)

PT: Nedávno jsi dokončil své 2LP s názvem „14“ – co je charakteristické pro zvuk, který obsahuje?
Jon Kennedy: Nové album je oproti třem předchozím hutnější a více založené na vokálech. Sklouzávám lehce do downbeatu, temnějších linek a pocitové hudby …je to trochu rock, trochu hip hop, ale hlavně hudba srdcem a duší.

PT: Kde jsi trávil nejvíc času, když jsi v hlavě tohle album plánoval (nepočítám studio).
Jon Kennedy: Inspiroval jsem hodně během několikaměsíčního cestování po celém světě.

PT: Jaké nové hudební vlivy můžeme očekávat v tvé další produkci?
Jon Kennedy: Opět jsem se vrátil jsem k počátkům hip hopu, zbožňuju ten zvuk …hutné basové linky a nekompromisní bicí. Mám to v sobě…, nevím proč to mám tak rád, …ale mám!

PT: Jaký labely patří mezi tvé oblíbené? Zaujalo tě v poslední době nějaké album/umělec?
Jon Kennedy: Oblíbených labelů a umělců je opravdu hodně. Příliš mnoho, abych nějakého vybral. Nerad bych jmenoval, protože nemohu všechny …a to by bylo vůči těm opomenutým nefér.

PT: Přijal bys nabídku vydávat pod Ninja Tune?
Jon Kennedy: Popravdě mám dost společného s touto scénou po mnoho let a určitě by mi to pomohlo ve vydávání desek, dostat se do TV by bylo snažší …a také by to bylo samozřejmě oživení i pro mé bankovní konto ;)

PT: Jaký spatřuješ cíl v hudbě, kterou děláš? Je to více o tvém vlastním uspokojení se, nebo o vydání ze sebe toho nejlepší skrze hudbu pro ty ostatní.
Jon Kennedy: Nemám zrovna tyhle cíle. Míval jsem je ale někdy v roce 1999/2000 a dosáhla jsem jich. Bylo to o tom udělat mou hudbu dostupnou ve fyzickém formátu, který si můžeš koupit, poslechnout, užít si a pak třeba prodat, když tě začne nudit.

PT: Koncem května se chystá do Roxy Mr. Scruff, který ti v začátcích docela pomohl tím, že hrál tvůj track Tell me how you feel. Nechystáte nějakou spolupráci?
Jon Kennedy: Andy je moc dobrý přítel z mého rodného Manchesteru. Od doby, kdy začal dělat na svém impériu a byznysu s čajem (pozn.: více zde www.makeusabrew.com ) jsem ho ale neviděl, navíc teď žijeme každý v jiném městě. To, co Andy dělá, se mi moc líbí …navíc je to opravdu originální chlápek.

PT: Pokud bys měl sestavit line up na vlastní narozeninovou party, …kdo by tam byl?
Jon Kennedy: Darth Vader, Ming the Merciless, Hendrix, Sasha Grey, Jenna Jameson, Belladonna …jen tak namátkou.

PT: U nás je hodně drum and bassových fanoušků, …co ty a tvoje bicí? …zabrousíš někdy i do drum and bassu? …baví tě?
Jon Kennedy: Miluju drum and bass ...nebo jungle, jak se tomu dřív říkalo. Zvuk z 90 let je nejrychlejší a pro mě hodně oduševnělý. Na tomhle jsem začínal, moje první nahrávky byly dvanáctipalce právě z této éry. Mám to v krvi… pamatuju si, jak jsem hrával po klubech v Manchesteru a MOC si to užíval…

PT: Poslední záverečná otázka – Co pro tebe mohu udělat …a co můžeš udělat ty pro mě? :)
Jon Kennedy: Můžeš tenhle rozhovor nechat vytisknou v tučném písmu a zmiňovat mé album při každém rozhovoru, dokonce i s tvojí mámou! No a já se ti – až to bude vytištěné – pod to mohu podepsat …abys to pak mohl prodat třeba na ebay. ;)))

Links:
www.jonkennedy.co.uk
www.myspace.com/jonkennedy
www.myspace.com/thejonkennedyfederation
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 11. 3. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Mám to v krvi! . Vychytané.cz. [Online] 11. 3. 2009. [Citace: 31. 3. 2020.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1736. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mam-to-v-krvi!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.254s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2020
Vaše IP: 3.235.66.217
Serverový čas: úterý 31. března 2020 19:02