Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dinosauří útok v centru Zlína

Centrum Zlína bude po celý březen bojovat s dinosaury. Scéna připomínající děj akčního filmu se odehraje v nákupní galerii Zlatého jablka, další dinosauři překvapí návštěvníky i v jednotlivých patrech obchodního a zábavního centra a dokonce i na náměstí Míru.
Přidat na Facebook
Občané Zlína však nemusí zbytečně panikařit, jedná se totiž o populárně – naučnou expozici dinosaurů, která provede návštěvníky Zlatého jablka prehistorickým obdobím.

V noci ze čtvrtka na pátek 27. února proběhnou první instalační práce na unikátní expozici, která Zlín poprvé v takovém měřítku podrobně seznámí s životem dinosaurů. Nepůjde však pouze o klasickou vizuální prezentaci prehistorických tvorů, ale výstava se zaměří i na oblast vzdělávání. U každého dinosaura bude umístěna tabulka s popisem doby, v níž žil, místy nálezů jeho kosterních pozůstatků a obvyklé potravy. Také velikost vystavených exponátů bude vycházet z reálných rozměrů, například před vchodem do Zlatého jablka vedoucím z náměstí Míru bude umístěna třímetrová noha dinosaura.

„S dinosaury se mohou návštěvníci Zlatého jablka potkat ve všech patrech obchodního a zábavního centra, ovšem ve středu nákupní galerie půjde téměř o život. Útočící masožravý Deinonychus se zde v honbě za kořistí nezastaví ani před terénním automobilem.“ Uvedl ředitel Zlatého jablka a dočasný odborník přes dinosaury Jiří Kratochvíl. Nejmenší návštěvníci Zlatého jablka nemusí mít z hrozivě vypadajících tvorů obavy, je zde pro ně připravena soutěž v kreslení o zajímavé ceny, také si mohou dokázat svoji odvahu a nechat se vyfotit přímo v tlamě Photosaura. Exponáty se do Zlatého jablka dočasně přestěhovaly z Dinoparků, které jsou provozovány v Plzni, Vyškově a Bratislavě.

ZAJÍMAVOSTI Z EXPOZICE DINOSAURŮ VE ZLATÉM JABLKU


Nejtěžší exponátem je dinosaurus z rodu Pachycephalosaurus vážící přes 500 kg.
Největší exponát představuje noha dinosaura umístěná před vchodem z náměstí Mírů, dosahuje rozměrů 3 x 3 x 3 m.
Nejstarší dinosaurus pochází z rodu Edaphosaurus, na Zemi se objevil v prvohorním období před cca 290 mil. Lety.

ZLATÉ JABLKO A JEHO NEJ...


Co do počtu obchodních jednotek je Zlaté jablko největší nákupní galerií ve Zlínském kraji.
Uvedlo do provozu první multikino ve Zlínském kraji.
Umístění v centru respektuje nastupující trend výstavby obchodních a zábavních center ve středu města, které je snadno dostupné pro pěší i automobily – Zlaté jablko je situováno 100 m od nejfrekventovanější křižovatky v kraji (denní frekvence 50 tis. vozidel) na jediné nákupní pěší zóně v centru města (denní frekvence 70 tis. chodců).

Zdroj: TZ OZC Zlaté Jablko, Kateřina Martykánová
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 26. 2. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Dinosauří útok v centru Zlína. Vychytané.cz. [Online] 26. 2. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1702. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dinosauri-utok-v-centru-Zlina
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.112.140
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 22:59