Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Výměna

„Nikdy se s nikým nebij, ale když si nezačneš, bojuj až do konce.“
Přidat na Facebook
Píše se rok 1928, v útulném domku na předměstí Los Angeles žije svobodná matka se svým devítiletým synem Walterem. Musí zaskočit za nemocnou kolegyni v telefonické společnosti, kde dělá hlavní přepojovatelku. Jakmile se vrátí domů, je nemile překvapena. Na místo jejího milovaného chlapečka ji čeká prázdný dům. Volaná policie odmítá přijet dřív než další den ráno a tak Christiane Collins musí přečkat noc s nejhoršími představami a nejenom noc.

Po pěti měsících se v Christianině práci objeví muži zákona s radostnou zprávou, její synek je mezi živými. Los Angeleská policie si chce napravit pošramocenou reputaci a ke shledání matky se synem přizve dav novinářů. Ovšem vlna nadšení opadne, jakmile Christiane spatří dítě, které ji strčí do náruče. Jejímu Waltrovi se jen stěží podobá, ale přesto na všechny strany vykřikuje, že je právě on její syn. Collinsová neváhá a vyjeví svou obavu hned napoprvé, chlapec je neslušný, menší než její syn a má obřízku, na všechno však má policie odpověď i vysvětlení. Nebohou ženu převezou do psychiatrické léčebny, stejně tak několik desítek ostatních nešťastnic, které kdy nějak odporovaly Los Angelské policii.

V příběhu vás dojmou hlavně malí herci, líbilo se mi, s jakou vervou pronášeli scénář. Jolie mi v jednom úseku přišla zbytečně příliš hysterická, naopak se mi líbilo s jakým odhodláním neustále bojovala o svého ztraceného syna, i když ji to mohlo stát rozum. Clint Eastwood si opět vybral komplikovaný příběh ze života a opět s dětmi. Okamžitě si vzpomenu na Tajemnou řeku, opět je tu rodina vs. smrt dítěte. Dobro vs. svědomí. Tak či onak, Clint je čím dál lepší a lepší, už jen nálepka, že příběh je podle skutečnosti, přiláká nejednoho diváka do kinosálu. (Já se tedy specializuji na masové vrahy, je to moje malá úchylka. Jakmile jsem zaslechla, že se tam takové individuum opravdu vyskytuje, neváhala jsem ani minutu).

Pokud touží vaše srdce po dramatickém příběhu, jásejte. Eastwood ho pro vás naservíroval přímo na stříbrnék podnose.


Oficial Changeling Trailer with czech subtilesKrimi / Drama / Mysteriózní / Historický
USA, 2008, 141 min


Režie: Clint Eastwood
Hrají: Angelina Jolie, John Malkovich, Colm Feore, Devon Gearhart, Amy Ryan, Jeffrey Donovan, Michael Kelly, Jason Butler Harner, Riki Lindhome, Frank Wood, Denis O'Hare, Morgan Eastwood

joslin
(Petra Hrabalová)
čtvrtek 26. 2. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Výměna. Vychytané.cz. [Online] 26. 2. 2009. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1699. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vymena
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.137s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.231.21.105
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 13:32