Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

VORTEX VIII v pražské Roxy 14. března 2009

Nenechte si ujít tuto akci, jejíž hlavním headlinerem je třicetiletý izraelec pocházející z významné hudební rodiny!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Vortex VIII
sobota 14. března 2009 22:00
(konec +- neděle 15. března 2009 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Ace Ventura alias Yoni Oshrat je projekt s velice bohatou hudební historií. Třicetiletý Izraelec, který pochazí z významné hudební rodiny, stál u velmi důležitých projektů tvořících milníky stylu psytrance. Ale nepředbíhejme. Než se dostal ke skládání hudby, pracoval v televizi a ve filmovém průmyslu. Pár let se věnoval djingu, načež se spojil se svým kamarádem djem Goblinem (psytranceovým pamětníkům již svítá) a společně založili projekt Children of the Doc. Jedná se o jeden z nejzajímavějších a zároveň velmi úspěšných projektů zlaté éry psy-trance. Stačí vzpomenout jejich hity jako Martian Civilization či Bionic Bong. Od vydání těchto hudebních perel uběhlo již více než 10 let, a přesto na své kráse a výjimečnosti neztrácí.

Každopádně pánům se toto jméno zdálo asi moc dlouhé, a tak založili Psysex! Dá se předpokládat, že toto veleslavné jméno říka něco většině lidí, kteří kdy zavadili o pojem psytrance. Je to jeden z nejúspěšnějších projektů psytranceové historie vůbec a možná by se dal nazvat i legendou. Společně s Goblinem vydali 3 alba, přičemž Expressions of Rage či Hardcore Blastoff mohou být bez nadsázky považována za učebnice psytrancu. Desítky skladeb na kompilacích, remixy, tracky na nejlepších labelech své doby, intezivní hraní na největších akcích po celém světě, to byl Psysex.

V roce 2006 si Yoni řekl, že je čas na něco nového, a zase dobře udělal. Jako hlavní alias pro svůj projekt si zvolil jméno Ace Ventura. Toto jméno se vzápětí opět stalo pojmem, a to pro svou jedinečnou kombinaci deep, tribal a pumping progressive psytrancu, který se tak přímo nabízí pro pokračování na parties Vortex v klubu Roxy.

Ace dosud vydal 2 alba + spoustu skladeb na nejlepších labelech věnujících se stylu progressive psytrance. Namátkou uveďme Iboga Records (jeho domovská stáj), Flow records či Domo Records.

Je nám velkou ctí přivítat poprvé v ČR člověka, který tvořil zásadní hudební projekty své doby. Člověka, který nezaprodal svou duši uměleckému jménu a nebojí se jít dál dělat něco jiného a nového. Nutno dodat, že neméně kvalitního. Máme velikou radost, že budeme moci přivítat dalšího ze zvučných artistů současné inteligentní elektronické hudby.

Na akci zahrají rezidenti Vortexu z Oxygen records dj Tv a djane Nem, která mimo jiné měla možnost prezentovat pořádající label na posledním ročníku portugalského Boom festivalu. Dále je doplní dj Schwa, ktery se již pár let věnuje vlastnímu labelu Beef records v Austrálii.

Linky :
http://youtube.com/watch?v=j62R8LPJVRo – psysex – survival kit
http://youtube.com/watch?v=20uzEcHvPXE – ace ventura live@glade festival 2008

http://www.myspace.com/aceiboga
www.myspace.com/beefrec
www.myspace.com/djanenem
www.oxygenrecords.com

.Štěpán
(Štěpán Prachař)
sobota 28. 2. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. VORTEX VIII v pražské Roxy 14. března 2009. Vychytané.cz. [Online] 28. 2. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1697. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/VORTEX-VIII-v-prazske-Roxy-14.-brezna-2009
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.133s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.18.161
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 06:40