Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Chancers v pátek 27. února 2009 v Golemu Live!

Mezinárodní 2 tone ska kapela The Chancers se původně zformovala v létě 1998 jako skupina podobně naladěných muzikantů (především Britů), kteří měli zahrát jen jeden koncert pro British Council.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Chancers Live!
pátek 27. února 2009 21:00
(konec +- sobota 28. února 2009 03:00)
Golem
Zlín (CZ)
Od té doby se obsazení kapely mnohokrát dramaticky změnilo, jak šel čas, kapela si postupně vybudovala hudební zázemí nejen v České republice a na Slovensku, ale i v Německu, Francii, Švýcarsku, Chorvatsku, Rakousku a Maďarsku. Prostě hrála kdekoliv, kde našla pódium a publikum otevřené k jejich interpretaci zvuku ska.

Z bohaté koncertní historie vybíráme předskakování na prvním pražském koncertu anglické 2 Tone legendy The Selecter (se kterými si později zahráli i ve Vídni), společné turné s baskickými hvězdami Skunk a pozvání k vystoupení na největším východoevropském hudebním festivalu Sziget v Maďarsku, kde Chancers v hlavním čase na druhém pódiu (Wanted stage) roztancovali několikatisícový dav. Jejich první album Rudeboy Polka (vydané na vlastním labelu) se dočkalo pozitivních recenzí v hudebních časopisech jako Rock & Pop, Rolling Stone či Big Beng, o spoustě evropských i amerických ska fanzinů nemluvě. O rok později vydali u příležitosti evropského turné pětipísňový singl Teach The Rich, na němž se objevily remixy od Nana Zorin a DJ Wiche, který byl zvolen dýdžejem roku 2001 (dle ankety Anděl). EP bylo také zvoleno singlem měsíce v časopisech Show! a Rock & Pop.

Září 2003 zahajují The Chancers vydáním očekávaného druhého alba Friendly Fire, které nahráli ve špičkových studiích Sono. Jako singl byla vybrána skladba Rudeboy Paradise, k níž se právě chystá klip. Deska vychází začátkem října na nezávislém pražském labelu U:Bahn. "Snažili jsme se vyhnout obvyklým klišé a konvencím ska a vyprodukovat něco nového. Na téhle nahrávce se tak – stejně jako v samotné kapele - mísí všechny možné vlivy. Řekl bych, že je to směs ska, soulu rock’n’rollu a tak trochu i jazzu,” říká kytarista a vrchní skladatel kapely Marco McKee, zatímco frontman Ruffskank dodává: “Ale je to rozhodně podle všech tradic britského 2 tone ska, které bylo vždycky o míchání stylů.”

The Chancers jsou:
Simon Ruffskank - zpěv
Stephen Elder- zpěv, banjo
Marco McKee – kytara, zpěv
Milan Srba - alt saxofon
Honza Vedral - tenor saxofon
Pavel Homer - klávesy
BigB - basa
Vagi – bicí

.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 25. 2. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. The Chancers v pátek 27. února 2009 v Golemu Live!. Vychytané.cz. [Online] 25. 2. 2009. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1606. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Chancers-v-patek-27.-unora-2009-v-Golemu-Live!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: pátek 22. září 2023 07:15