Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vypadněte! Znělo také na koncertě na podporu Radia Wave

Akce Chci Wave zpět! sjednotila aktivity proti Radě ČRo v jednu obrovskou vlnu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert CHCI WAVE ZPĚT!
úterý 13. ledna 2009 21:00
(konec +- středa 14. ledna 2009 04:00)
Retro Music Hall
Praha 2 (CZ)
Asi tisícovka návštěvníků pražského klubu Retro Music Hall vyjádřila v úterý svou přítomností na koncertě Chci Wave zpět! nesouhlas s jednáním Rady Českého rozhlasu. Rada ČRo před několika měsíci donutila generálního ředitele Českého rozhlasu Václava Kasíka, aby stáhnul alternativní veřejnoprávní stanici z analogového vysílání a později navíc neoprávněně nařkla Rádio Wave z fašismu.

Akci a potažmo i Rádio Wave podpořilo plno známých osobností, například také ministr školství Ondřej Liška. Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík z pódia poděkoval všem, kteří přišli a zavzpomínal na dobu před třemi lety, kdy bylo Rádio Wave slavnostně spuštěno. Režisér a herec Zdeněk Suchý se o Radě ČRo vyjádřil jako o molochu, který ve chvíli kdy něčemu nerozumí, tak to raději zastaví. „Jsou to nýmandi, nevědí nic a bohužel ani nerozumí řečem. Nerozumí řečem nejen zvířat, ale dokonce ani lidí. Všechny jejich vyjádření jsou špatně!“ Dodal Suchý a vyzval všechny lidi, aby chodili na podobné koncerty, vyjadřovali své názory, podepisovali petice a bojovali za své cíle.

„Je důležité, aby nějaká alternativa k zoufalému hlavnímu proudu byla,“ říká Roman Holý a jasně se staví za Radio Wave. „Jednání rady mi připomíná doby nedávno minulé,“ doplňuje kolegu Holého zpěvák Matěj Rupert. Oba pak svorně říkají, že je potřeba, aby bylo rádio jako Wave dostupné všem, kteří chtějí mít možnost volby.

Na koncertě, který byl neoficiální oslavou třetích narozenin Rádia Wave, postupně vystoupil písničkář XindlX, kapela Please the Trees, G Point Hunters ve složení Matěj Rupert, Roman Holý, raper James Cole a na závěr ještě elektronické trio Midi Lidi. Koncert byl zadarmo, ale kdyby se na něj prodávali vstupenky, tak by bylo zřejmě vyprodáno. Byla to první akce aktivistů za odvolání Rady ČRo z občanského sdružení Pro Wave, které požaduje návrat Rádia Wave do analogového vysílání a odvolání rady. „Zveme všechny, kterým nejsou veřejné věci lhostejné, na další akce proti Radě ČRo, především pak přímo na jednání rady, které bude už 28. ledna.“ Vyzývá Jan Vávra za sdružení Pro Wave, které úterní koncert organizovalo.

Veškeré ohlasy a informace lze najít na nových webových stránkách sdružení www.chciwavezpet.cz.

Zdroj: TZ Pro Wave o. s.
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 15. 1. 2009 17:50
Prachař, Štěpán. 2009. Vypadněte! Znělo také na koncertě na podporu Radia Wave. Vychytané.cz. [Online] 15. 1. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1572. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vypadnete!-Znelo-take-na-koncerte-na-podporu-Radia-Wave
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 08:15