Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sněženky a machři po 25 letech

Aneb mládí jednou pomine..
Přidat na Facebook
Natočení tohoto snímku muselo stát režiséra velké nervy. Dejme tomu, že například nové díly Básníku nebo i trojka Jak se krotí krokodýli od Marie Poledňákové nejsou nijak úžasné. Sněženky a machři nejsou taky nic extra.

Jak už to tak bývá, všichni zestárli a jejich životy nabraly různé scénáře. Karel Mácha (Michal Suchánek) se stane hlavním komikem a televizní hvězdou. Všude ho pronásleduje bulvár a jeho syn má za sebou experimenty s drogami. Radek Převrátil, kluk s poetickou duší se změnil v obtloustlého vydavatele knih, který krachuje ve všech směrech. Viky Cabadaj učí bohaté zahraniční dětičky, jak se správně lyžuje. Neustále střídá milenky i manželky. Po boku má dceru Janu, slovenského původu, která je tak trochu opak jeho povahy.

Cabadaj chytí druhý dech, jakmile potká Mariku, svou životní platonickou lásku, kde jinde než na zasněženém svahu. Rozhodne se tedy svolat třídní sraz po 25 letech. Sejde se jich ovšem jenom pár. Kdysi sličné dívky, dnes již ženy jsou v jádru pořád stejné puberťačky s lechtivými úmysly. Pak je tu vlastně Marika, která se snaží prorazit v Hollywoodu. (To jsem dostala největší záchvat smíchu, když podala Suchánkovi cd se svou prací v Americe, kde je coby ruská baletka prostřílená namaděru). Je hodně afektovaná a už víc vyplouvá na povrch její povaha mrchy, co to hraje na všechny strany.

Stará parta si chce zavzpomínat na dávné časy, avšak jejich depresivní řeči můžou leckoho naštvat. Nepočítejte s nabitou komedii, ale dramatický děj. Opakují se tu hlášky z jedničky, což mi občas přišlo trapné a hodně strojené. Děj se zaměřuje i na vztah mezi Petrem, synem Máchy a Janou Cabadajovou, mladou učitelkou. Tvůrcům ale přece jen dávám body za trochu pesimismu a depresivnosti. Něco na tom je, i když ne zas tak vyhroceně, že skoro každý nad čtyřicet to má v životě na prd. Už to není ta samá rozevlátá parta, pro každou ptákovinu, ale dospělí lidi.

Oficiální trailer k filmu Sněženky a machři po 25letechRežie: Viktor Tauš
Hrají: Jan Antonín Duchoslav, Michal Suchánek, Václav Kopta, Veronika Freimanová, Radoslav Brzobohatý, Eva Jeníčková, Jakub Prachař, Petra Lustigová, Kateřina Pindejová, Petr Franěk, Juliana Johanides, Jana Štěpánová, Kateřina Neumannová
joslin
(Petra Hrabalová)
sobota 3. 1. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Sněženky a machři po 25 letech. Vychytané.cz. [Online] 3. 1. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1538. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Snezenky-a-machri-po-25-letech
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 08:43