Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Veřejný nepřítel č. 1

Hledá se mrtvý nebo mrtvý..
Přidat na Facebook
Ve Francii se ve své době stal celebritou velkého kalibru. Snímek vám nastíní jeho život od začátku až po bídný konec. Film začíná tím, jak si Mesrine dodělává vojenskou službu v nepokojném Alžírsku. Tady se poprvé setkal s velkým utrpením a se smrtí. Toho zocelilo pro jeho další nepokojnou etapu své zločinecké dráhy.

Jacques měl bouřlivou povahu, ze dvou škol byl vyloučen kvůli svému násilnému chování, dále se pak nechtěl spokojit s průměrným životem smrtelníka, chtěl adrenalin a dobrodružství. Pod ochranné křídla si ho vezme místní gangsterský boss a učí ho jak se pohybovat na temné straně zákona. Jeho slabostí se staly karty a děvky. Na jednu stranu mu budete fandit a na druhou budete vyděšeni jeho ledovostí, když cpe bouchačku své manželce do pusy. „Mí přátelé jsou a budou na prvním místě, ty jsi jenom druhá, jenom a jenom druhá!!“

Kvůli svému občas výbušnému chování si nadělá spoustu nepřátele i na straně mafiánů. Na své cestě potká Jeanne Schneiderovou, která s ním chce být v dobrém či zlém. Bonnie a Clyde to však přeženou a musí se vydat na útěk do Kanady. Zde se nejdříve snaží splynout z davem a dostat povolení pobytu, což ale nepřichází v úvahu.

Po nějaké době unesou Georgese Deslaurierse, zámožného milionáře. Plán jim však vyhoří a oběť unikne. Mesrine se dostane do drsného vězeňského prostředí, kde dostává silně na zadek. Jeho mozek je ovšem geniální stroj a svým šarmem dokáže okouzlit i kámen. Dostane se na svobodu díky ukradeným kleštím, avšak vrátí se zpátky, aby umožnil útěk i spoluvězňům.

Příběh je plná napětí i nenávisti. Neuvěřitelných okamžiků a pomsty. Nejvíc mě zaskočilo s jakou surovostí se vypořádal s pasákem své oblíbené prostitutky, v duchu jsem si oddychla, že nejsem na jeho místě. Mesrine je synonymem pro anarchii. Člověk, který si užívá svou slávu v televizi a těší ho pozornost medií, jenomže pro něj není žádná autorita dost velká na to, aby ho zastavila. Jak řekl ona sám: „Mě zastaví jenom smrt.“


Oficiální trailer v původním znění - francouzskyJeště v zimních měsících má k nám dorazit druhý díl. Veřejný nepřítel č. 1 – Epilog. Máme se na co těšit.

Akční / Krimi / Drama / Thriller
Francie / Itálie / Kanada, 2008, 110 min


Režie: Jean-François Richet
Hrají: Vincent Cassel, Cécile De France, Gérard Depardieu, Roy Dupuis, Gilles Lellouche, Elena Anaya
joslin
(Petra Hrabalová)
středa 24. 12. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. Veřejný nepřítel č. 1. Vychytané.cz. [Online] 24. 12. 2008. [Citace: 6. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1532. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Verejny-nepritel-c.-1
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.222.251.91
Serverový čas: pondělí 6. února 2023 23:42