Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kdo jsou LMNO, Kev Brown & Oddisee a co už mají za sebou?

Již zítra se pokusí zválcovat zlínský Golem americká návštěva, kterou uvede havířovský Khomator a Djové Pufaz s Venczou
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Live LMNO, Kev Brown, Oddisee, sup. Khomator
pátek 21. listopadu 2008 21:00
(konec +- sobota 22. listopadu 2008 04:00)
Golem
Zlín (CZ)
Celá sranda vás přijde na lidových 130,- Kč, za níž byste měli dostat adekvátní rap. Pokud zrovna nevlastníte státnice z hiphopových dějin, následující stručné profily by vám měly připomenout, proč se na místě činu nevyplatí chybět.


LMNO

Málokdo z Vás asi ví, že se rodák z Long Beach z Californie pohybuje na hudební scéně již téměř 20 let. Uvědomělý křesťan, jenž pro politické témata svých textů nikdy nešel daleko, poměrně zásadní osobnost na kalifornské skateové a surfové scéně. James Kelly aka LMNO aka Leave My Name Out.

Po účasti v menších projektech Rhyme Syndicate, Circle of Power a Blak Forest crew LMNO pochopil, že cestu ke slávě a uznání, které by překročilo lokální charakter, si musí vydláždit sám a proto již od začátku 90. let minulého století tvrdě pracoval na svém vlastním projevu. V roce 1995 se potkal s Key-Koolem a Djem Rhettmaticem, kteří zrovna vydávali své LP "Kozmonautz", slovo dalo slovo a základ jedné z nejuznávanějších nezávislých kapel na západním pobřeží Visionaries byl na světě. O tři roky později, již v sestavě obohacené o 2Mexe, Lord Zena a Dannu, vydávají Visionaries debutové album "Galleries", o dva roky později pak následuje vysoce ceněná deska jak u fanoušků, tak u kritiky "Sophomore Jinx".

Na rok 2001, v pracovní pauze domovských Visionaries, chystá LMNO svůj oficiální debut jmenující se jednoduše "Leave My Name Out". Ten vydal na tehdejším ráji všech nezávislých rapových umělců jménem Battle Axe Records. O tři roky později přicházejí Visionaires se svojí třetí a nejlepší deskou "Pangea", se kterou se v rámci turné dostávají i do České republiky a ještě ten rok přichází LMNO s druhou deskou "Economic Food Chain Music", s produkcí od Evidence či Oh Noa. Po nejvíce uznávaném LP "P´s and Q´s" z roku 2005 a desce "Workethic", připravuje LMNO společný projekt s producentem Kev Brownem, z kterého vyústilo společné LP "Selective Hearing", ke kterému oba zmiňovaní jedou evropské turné.

Oddisee

Rapper, jenž za svůj domov označuje hlavní město Spojených Států Washington DC, není takým žádným velkým bažantem. Na scéně se pohybuje už dobrou dekádu, za kterou měl tu možnost zarapovat si ve společných skladbách i s Talibem Kwelim, Little Brother, Asheru či s takovým J-Livem. Jako člen Low Budget se již delší dobu znal s Kev Brownem a tak není žádným velkým překvapením, že tato dvojice spolu pracuje po celou dobu hudební kariéry. Rok 2006 znamenal pro Oddisseho vydání mixtapu "Foot In the Door", jenž mixoval samotný Dj Jezzy Jeff. Oddisee je upsán u labelu Halfooth Records, jenž letos vydal kompilaci "You Don´t Know the Half", na které se samozřejmě objevil i Oddisee.

Kev Brown

Člen seskupení Low Budget, rapper a producent Kev Brown za své vzory považuje pionýry Ericka Sermona, Dje Premiera či Pete Rocka a proto není nijak překvapující, že jeho tvorba se nese v duchu soundu druhé poloviny 90. let.

O úvod jeho hudební kariéry se postarala další legenda newoyrského hiphopu Marley Marl, jenž si tohoto rodáka z Landover pozval na svou desku "Re-Entry" do skladby "What Ruling Means" a v tom samém roce mohl pozorný fanoušek spatřit účast Kevina také na desce "AOL: Bionix" od De la Soul, kde Kev Brown zaujímá produkční kredit ve skladbě "Special". Do roku 2005, kdy spatřilo světlo světa Kevinovo debutové sólo album "I Do What I Do", Kev Brown nasbíral spolupráci se spoustou zajímavých jmen, jež na scéně nepatří mezi žádné nováčky. Jen namátkou - Dj Jazzy Jeff, Raheem De Vaughn, Grand Agent, Biz Markie či Lone Catalysts. Již zmiňovanému debutu předcházelo několik singlů, které již definitivně Kev Browna zařadily mezi stálice nezávislé scény, které nešlo přehlédnout a u kterých byla vždy záruka kvality. Posílen o spolupráci s Wildchildem či dokonce i takovým jménem jako je Busta Rhymes, vydává Kev Brown v polovině roku 2008 společné album s LMNO "Selective Hearing".


Fred
(Fred Durst)
čtvrtek 20. 11. 2008 08:20
Durst, Fred. 2008. Kdo jsou LMNO, Kev Brown & Oddisee a co už mají za sebou?. Vychytané.cz. [Online] 20. 11. 2008. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1468. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kdo-jsou-LMNO,-Kev-Brown-&-Oddisee-a-co-uz-maji-za-sebou?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.112.140
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 22:24