Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Pozvánka na premiéru filmu Tři dni na Měsíci

Píše se rok 1950 a skupina školáků letí na Měsíc pomocí Stratosférického letadla pana Bati. Děti jako první pozemšťané prozkoumají povrch Měsíce a za pomoci šéfa firmy se opět vrátí domů ke svým rodičům.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Premiéra filmu Tři dni na Měsíci
neděle 30. listopadu 2008 14:00
(konec +- neděle 30. listopadu 2008 16:00)
Velké kino
Zlín (CZ)
Jistě chápete, že se nejedná o historickou zprávu, ale o science-fiction. Roku 1935 byl žáky jedné ze zlínských pokusných škol vytvořen příběh nazvaný Tři dni na Měsíci. Žáci za dozoru vyučujícího pana Mohapla kolektivně vymysleli povídku, která pak byla publikována časopisem Mladý Zlín. Studenti si tak procvičili své kreativní myšlení. Jednalo se o jednu z mnoha aktivit novátorského školního systému v předválečném Zlíně.

Roku 2007 k tomuto příběhu přistoupili žáci Gymnázia Zlín na Lesní čtvrti. Rozhodli se, že z povídky vytvoří celovečerní hraný film. Jejich úsilí bylo finančně podpořeno Kulturním fondem města Zlína a Nadací Tomáše Bati, bezplatným zapůjčením technického zázemí jim rovněž přispěla Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, podílely se i další organizace. Vznikl tak ojedinělý filmový projekt, který vychází z poetiky filmů Karla Zemana.

Nově vytvořený film, který právě nyní vstupuje na plátna zlínských kin, nahlíží na rok 1950 tak, jak si jej představovaly děti v předválečné době rozkvětu města. Vystihuje plně jejich entusiasmus a futuristické představy budoucnosti, které nás dnes v mnohém pobaví. Zároveň si všímá vývoje firmy Baťa a nahlíží na postavu předválečného šéfa firmy Jana Antonína Bati, jehož jméno aktuálně dochází historického očištění.

Chcete-li shlédnout představu budoucnosti pohledem předválečných školáků z baťovského Zlína a zároveň ocenit užití složitých filmařských metod amatérským filmařem Michalem Matulíkem, nenechte si ujít promítání filmu Tři dni na Měsíci. Rozhodně stojí za to.

Premiéra filmu je v neděli 30. listopadu ve 14:00 ve Velkém kině ve Zlíně. Vstupné dobrovolné ;)

více info zde: tri-dni-na-mesici.ic.cz/

zdroj: Jan Úšela, scenárista snímku

.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 27. 11. 2008 08:00
Prachař, Štěpán. 2008. Pozvánka na premiéru filmu Tři dni na Měsíci. Vychytané.cz. [Online] 27. 11. 2008. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1465. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pozvanka-na-premieru-filmu-Tri-dni-na-Mesici
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 15:34