Liška a Révai na ostrově lidojedů.
V roce 2018 poprvé zavítali do Uherského Hradiště „Vandráci Vagamundos“, tedy herci Pavel Liška a Jan Révai, aby v kině Hvězda vyprávěli o své cestě na motorkách přes Střední Ameriku. A ve čtvrtek 24. dubna budou tamtéž povídat o svém putování po druhém největším ostrově světa, ostrově lidojedů, o tajemné Papui Nové Guinei. A to hned dvakrát, od 17 a 20 hodin.
Návštěvníci besedy se dozví, koho si kluci vzali na cestu s sebou, aby na ně na ostrově dohlížel a ochraňoval je před černou magií, a komu tím chtěli zároveň vyplnit jeho poslední velké přání. Prozradí, co je na ostrově nemile překvapilo, i čím je naopak divoká Papua očarovala. Přiznají se, kde si všichni sáhli na úplné dno, aby za to mohli být nevídaně obdarováni. A povypráví i o tom, co jim tahle poslední divočina na Zemi nemilosrdně nedarovala. Možná zahrají i kousek loutkového divadýlka, které si vezli na motorce celou cestu s sebou, a které hráli domorodcům, aby k nim nepřijížděli tři bílí muži s prázdnou. No a taky aby je hned nesežrali.
Součástí besedy bude i autogramiáda a možnost zakoupení knihy Theatro vagamundos: Vandráci na ostrově lidojedů.
Besedu pořádá spolek Mysli Jinak a vstupenky na oba termíny besedy jsou k dispozici na webu Městských kin
www.mkuh.cz
Střecha, Jarda . 2025. VANDRÁCI VAGAMUNDOS V UHERSKÉM HRADIŠTI .
Vychytané.cz. [Online] 16. 4. 2025. [Citace: 19. 4. 2025.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14609. ISSN 1802-2677.
link na článek:
http://clanky.vychytane.cz/VANDRÁCI-VAGAMUNDOS-V-UHERSKÉM-HRADISTI-