Horor Thankskilling Day je dotočen
V pondělí 27. ledna 2025 padla poslední klapka snímku Thankskilling Day, do kin vstoupí přesně za deset měsíců – 27. listopadu 2025, právě na Den díkůvzdání, na který film svým názvem odkazuje.
Producenti a režiséři Petr Kubík a JC Kovář, jenž je zároveň autorem scénáře, vytvořili pro Česko netradiční vyvražďovací horor. Celé natáčení příběhu šestice studentů, kteří vymění tradiční večeři s krocanem za adrenalinovou únikovou hru, v níž jde záhy o holý život, probíhalo v angličtině.
Šestnáct natáčecích dní strávili filmaři v prostorech únikové hry Futurento v pražské čtvrti Harfa, v bývalé tovární hale ČKD. Jeden z nich patřil i exteriérovým záběrům ze zdánlivě poetického vánočního trhu. „Rozehráváme legendu z doby komunismu, podle které je pod halou ČKD spletitá síť katakomb a různých místností, kde se mohl leckdo ztratit navždy. Takový tajemný flashback do 80. let minulého století,“ přibližuje Petr Kubík.
Zatímco se studenti rozdělí do dvou týmů a začnou hrát, brzy zjistí, že únikovka má daleko temnější následky, než si původně představovali… „Náš horor nebude ale jenom o napětí, ale také o hodnotách, co všechno jsme schopni obětovat pro přátele, lásku, rodinu. A otázkou zůstává, zda bude vítězství ve hře skutečně tak sladké, jak se na samém začátku zdá,“ doplňuje JC Kovář.
Horor Thankskilling Day má ambice oslovit nejen naše publikum, ale míří i do zahraničí. Celé natáčení probíhalo v angličtině, včetně komunikace ve štábu, a to i protože ve filmu kromě českých herců hrají i zahraniční. „Po našich projektech Princezna zakletá čase 1 a 2, Zatmění a Zrození alchymistky bychom chtěli vstoupit i na mezinárodní trh. Myslíme, že horor je ideálním prvním krokem," shodně konstatují oba producenti a režiséři.
Na herce čekaly i náročné kaskadérské scény. Herec Ján Jackuliak popisuje: „Nikdy v životě jsem na place nezažil tak náročné fyzické výkony. Je to velmi drsné natáčení ve všech směrech.“ Petr Kubík už jen doplňuje: „Mohu prozradit, že tam máme pár
hrůzných scén s podřezáváním krků, takže fanoušci tohoto typu hororu si přijdou na své."
První prezentace hororu Thankskilling Day proběhne během festivalu Comic-Com Prague, jehož 6. ročník proběhne ve dnech 11. až 14. dubna v pražském O2 universu.
Thankskilling Day – kredity
Herci: Sára Korbelová, Vladimír Polívka, Ján Jackuliak, Tomáš Weber, Aneta Kernová, Tomáš Novotný, Jana Findley, Darren Jenkins-Johnston, Fabio Morelli
Režie: Petr Kubík (Princezna zakletá čase 1 a 2, Zatmění, Zrození alchymistky), JC Kovář (Zatmění)
Scénář: JC Kovář (Zatmění)
Produkce: Profesionální Video
Producenti: Petr Kubík (Princezna zakletá čase 1 a 2, Zatmění, Zrození alchymistky), JC Kovář (Zatmění, Princezna zakletá v čase 2)
Creative producer & line producer: MgA. Kristýna V. Kamenická
Kamera: Pavel Kopp (Jak se nám to mohlo stát, Zrození alchymistky, Princezna zakletá v čase 1 a 2, Jako letní sníh)
Hudba: Lukáš Daniel Pařík (Zlatovláska, Princezna zakletá čase 1 a 2, Zatmění, Zrození alchymistky)
Architekt: Vladimír Pešek (Zlatovláska, Jak se nám to mohlo stát, Princezna zakletá v čase 1 a 2, Zatmění, Terezín)
Kostýmy: Naděžda Rejmanová
Masky: Petra Šmelková
Tina(Martina )
pondělí 3. 2. 2025 08:00
, Martina . 2025. Horor Thankskilling Day je dotočen.
Vychytané.cz. [Online] 3. 2. 2025. [Citace: 3. 2. 2025.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14555. ISSN 1802-2677.
link na článek:
http://clanky.vychytane.cz/Horor-Thankskilling-Day-je-dotocen