Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ROZHOVOR: Ill Bill – Válka je naším osudem

Pražská Lucerna bude hostit new yorkského ILL BILLa! Spolu s ním se 10.12 objeví na podiu Big Left /La Coka Nostra/, Snowgoons Soundsystem a djs Tuco, Kato,Pufaz a Wuty.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Live koncert ILL BILL /USA/
středa 10. prosince 2008 21:00
(konec +- čtvrtek 11. prosince 2008 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Lístky na tenhle tvrdej mejdan v čele se zlým Santou ILL BILLem můžete do konce listopadu sehnat za cenu 350kč (pro ty co jim stačí nechat duši v kotli) nebo za 550kč (to pro ty co se navíc chtějí ve VIP vožrat Havanou zadara a ještě se případně pozdravit s hrdinou večera). Lístky si můžete koupit v kamených shopech Bbarak, Rapublic, Queens, na pokladně Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream. K naladění atmosféry na večer, na který se určitě bude vzpomínat tu pro vás máme rozhovor, který se již objevil v 76. čísle našeho magu BBARAK: ILL BILL - Válka je naším osudem ....


„Vrah musí udělat to, co musí udělat. Hudba ho ve vraha nezmění. Zabiják může zaútočit, i když předtím poslouchá Britney Spears. Vlastně když si její pecku pustí několikrát dokola, tak je to ještě pravděpodobnější.“
„Kdyby bylo tak jednoduché kontrolovat lidi hudbou, byl by George Bush rapperem.“


MŮJ STRÝC HOWIE
Možná jste Howieho ještě neviděli, ale pokud posloucháte ILL Billa nebo Necra, tak jste o něm museli slyšet. Uncle Howie je totiž strejda, který bratry Necra a ILL Billa vychovával, jelikož jejich otec smyslem pro rodičovství zrovna neoplýval. Bráchové mu to nezapomněli a doteď můžete v jejich skladbách slyšet odkazy na slavného strýce. Asi nejznámější je klip “I Need Drugs“, v němž si Uncle Howie vystřihl svoji roli (snad ze svého drogového života) nebo ILL Billův label Uncle Howie Records, pojmenovaný hádejte po kom.THAT’S COKE
La Coka Nostra je další šílená superskupina, tentokrát točící se kolem několika přeznámých rapových kapel a ILL Billa. Všechno zosnoval Danny Boy, který La Coka Nostru poskládal dohromady. A z koho se tahle banda vůbec skládá? Především ILL Bill, Everlast, Danny Boy a DJ Lethal z House Of Pain (i Limp Bizkit v případě Lethala), Slaine, Big Left… mohl bych pokračovat, protože kdybych je měl vyjmenovat všechny (Ceekay, Danny Diablo, CodyMac…), tak bychom museli vydat „La Coka Nostra speciál“.

„A Mel Gibson nikdy neměl rád Dannyho Glovera… co na to říct? Snad jen, že
je ILL Bill zpět se svým druhým albem The Hour Of Reprisal, kde je úplně všechno, co jste chtěli. A na to se čekalo 4 roky. Když však vezmu v úvahu, že je tam tolik rasismu, špíny, násilí, smrti a pesimismu jako v pekle, 4 roky nebyly zase až tak dlouhá doba. K vydání CD a - dá se říct i k jeho prosincovému koncertu - se nám poštěstilo odchytit ILL Billa na rozhovor o strýci Howiem, finském školním masakru a válce. Jenže na tu jsme se ho ani nemuseli ptát.

- Nikita: Tvé nové album je doslovným pokračováním předchozí práce. Skladby jsou pořád plné násilí, smrti, konspiračních teorií… akorát s tím rozdílem, že jsi na novém CD konečně schopen říct, že někoho miluješ, na rozdíl od debutu, kde sis nebyl ani jistý, zda miluješ sebe. Změnily se nějak tvé hodnoty?

ILL Bill: Obrovskou změnou bylo narození mé dcery, dva roky zpátky. Do té doby jsem neměl žádnou naději a víru v lidskou rasu. Teď už netrpím pocitem jako bych měl na výběr. Teď je to prostě větší, než jsem já – cítím víc zodpovědnosti, než jsem cítil předtím a určitě se to odrazilo i na novém albu.

- Tvým častým tématem je násilí, což mi připomíná nedávný masakr ve Finsku, kde student postřílel 10 spolužáků a potom se sám zastřelil. Tato tématika by se dala spojit se skladbou “The Anatomy Of A School Shooting“ z tvého debutu. Nezamyslel ses někdy, že by ten Fin mohl poslouchat tvoji pecku, než zabil 10 lidí?

Kdo ví? Možná. Ať je to jakkoliv, vrah musí udělat to, co musí udělat. Hudba ho ve vraha nezmění. Zabiják může zaútočit, i když předtím poslouchá Britney Spears. Vlastně když si její pecku pustí několikrát dokola, tak je to ještě pravděpodobnější.

- Když jsi psal “The Anatomy Of A School Shooting“, napadlo tě třeba, že to může některým zmateným jedincům zamotat hlavu natolik, že by šli někoho zabíjet?

Ani ne. Kdyby bylo tak jednoduché kontrolovat lidi hudbou, byl by George Bush rapperem. Psal jsem to z pohledu vraha. Nemůžu ovlivnit to, co si člověk po poslechu této pecky myslí. Víc než cokoliv jiného jsem chtěl, aby tato skladba lidi od těchhle činů naopak odrazovala. Nepsal jsem tenhle song proto, aby šli všichni zabíjet, ale aby se zamysleli.


- Jak nahlížíš na tyto masakry obecně? Co je důvodem, že student jde do třídy zabít spolužáky?

Lidi jsou v prdeli. Proto se dějí tyhle sračky. Násilí tu bylo vždycky – před rapem, akčními hrami nebo filmy. Válka je naším osudem. Bylo to napsáno v Bibli předtím, než jsme se narodili a bude to tam stát i po naší smrti. Takový je život.

- Tvé album se jmenuje The Hour Of Reprisal (hodina odplaty). Považuješ současné tragédie jako povodně, krize nebo náboženské války za jakýsi druh odplaty naší společnosti?

Ne, nepovažuji. To nejsou věci, které bych mohl tímto slovem definovat. Můžu mluvit pouze za sebe a v mém světě slovo „reprisal“ znamená comeback a nahrání nové desky. Jsem to já, kdo ničí překážky stojící v mé kariéře a v mém životě. Jsem to já, kdo bojuje s vlastními démony a poráží je. Když svůj život bereš podobně, potom je The Hour Of Reprisal také o tobě.

- The Hour Of Reprisal je také poměrně upřímné album, které odkrývá dost o tobě a tvé rodině. Hlavně píseň “My Uncle”, jež pojednává o tvém strýci dlouhodobě závislém na drogách. Když jsi mu pustil tuhle skladbu, jeho odpověď byla: “To je krutý. Tohle je nejlepší song!” Jakou reakci jsi od něj očekával?

Nevěděl jsem, co mám čekat.

- Nečekal jsi od něj aspoň trochu emotivnější reakci?

Ani ne. Já jsem si myslel, že se ho “My Uncle“ dost dotkl. Každý má jiný způsob projevování svých citů. Howie je báječná osoba. To byla také jeho první, upřímná reakce k tomuto tracku před kamerami. Potom jsme měli dlouhou debatu právě o téhle pecce a on se přiznal, že ho to naprosto uneslo. Poděkoval mi za nahrání skladby a řekl, že by se naštval, kdybych to nedal na své nové CD. Čekal jsem na jeho svolení a on mi ho dal.

- V „My Uncle“ říkáš, že „je to něco, s čím se musí vypořádat sám“ (rozuměj drogová závislost). Myslíš, že mu tvoje skladba pomůže se s tím vypořádat?

Možná, možná ne. Ale třeba to pomůže někomu jinému. Howieho špatná životní rozhodnutí mohou inspirovat někoho jiného k správným rozhodnutím.


- V pecce “White Nigger“ sebe nazveš „drsným židem“ a také řekneš, že Texasané by rádi honili židy spolu s Boratem. Co to znamená? Máš nějaké osobní zkušenosti s antisemitismem na jihu?

Osobní zkušenosti s tím nemám, ale je známo, že židé jsou na jihu nenáviděni. Proto to má Sacha Baron Cohen ve filmu a proto jsem to také použil ve “White Nigger“. Ve Státech jsou židé nenáviděni stejně jako černoši.


- Nějaký ten pátek zpět jsi říkal, že už nahráváte La Coka Nostra CD. Kdy to půjde ven?

Album je už hotové a release date plánujeme na leden 2009.

- Bude La Coka Nostra něčím ojedinělá nebo nečekaná?

Čekej něco mezi Non Phixion a House Of Pain dohromady s trochou tajemna.
Fred
(Fred Durst)
neděle 30. 11. 2008 08:00
Durst, Fred. 2008. ROZHOVOR: Ill Bill – Válka je naším osudem. Vychytané.cz. [Online] 30. 11. 2008. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1451. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ROZHOVOR:--Ill-Bill-–-Valka-je-nasim-osudem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 09:09