Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Králova přízeň

Jediné, co se může postavit mezi dvě sestry, je království…
Přidat na Facebook
Největší sukničkář mezi královskými hlavami je oblíbeným tématem k filmovému zpracování. Jindřich VIII. je prostě nej. Královu přízeň bych nezařadila do škatulky historický velkofilm, ale do řady komerčních snímků „ala dejme hercům práci, ať se nenudí“.

Tím nechci naznačovat, že bych chtěla zesměšňovat Tudorovce, ba naopak, já je přímo zbožňuji a vyžívám se v jejich zapeklitých vztazích, jenomže mi přijde, že poslední dobou všichni filmaři příliš zaměřují na královskou rodinu, ale co lidi okolo? Seriál na HBO se tak trochu snažil ždibec poodkrýt, přesto Jonathana R. Meyers strhl všechnu pozornost na sebe, mladá a talentovaná hvězda v roli rozmlsaného panovníka se osvědčila.

Zpátky však ke zmiňovanému snímku. Samozřejmě snímek Králova přízeň má docela příjemný ohlas po celém světě, vydělal na sebe i na herce. Drama s romantickou zápletkou je v poslední dobou žádané zboží. Scarlett Johansson se kvalitně vyprsuje nad svou starší sestrou Natalií Portmen, která má hrát o trošičku charakterní roli. Eric Bana je uhrančivý arogantní král se světlou i tmavou stránkou ve své povaze. Jako by Jindrovi z oka vypadl. V některých reakcích na film, bylo zmíněno, že se snímek podobá blízce Velmi nebezpečným známostem. Hra žen o muže, kdo z koho. Něžné pohlaví má větší sklony k manipulaci s druhými.

Film spíše přiláká ženy od puberty po starší věk. Muži se budou zuby nehty bránit, anebo si schrupnou v pohodlných sedačkách. Jejich drahá polovička bude přitom naříkat a snít (sem tam hodí opovržlivé očko na spící pytel vedle sebe), jaké by to bylo, kdyby ona byla královnou a měla slávu, moc a svého krále?

Trailer k filmu Králova přízeň - The Other Boleyn Girl (official trailer)

Drama / Historický / Romantický
Velká Británie, 2008, 115 min


Režie: Justin Chadwick
Hrají: Natalie Portman, Scarlett Johansson, Eric Bana, Jim Sturgess, Kristin Scott Thomas, Mark Rylance, Ana Torrent, Juno Temple, Eddie Redmayne, Andrew Garfield, David Morrissey
joslin
(Petra Hrabalová)
středa 19. 11. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. Králova přízeň. Vychytané.cz. [Online] 19. 11. 2008. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1445. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kralova-prizen
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 19:50