Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Péče o vlasy

Krásné, jemně voňavé vlasy, upravené podle nejnovější trendů byly, jsou a budou základem vašeho úspěchu. Proto přinášíme pár drobných rad, jak mít energickou a svůdnou hřívu..
Přidat na Facebook
Mytí: dobrému umytí stačí jen množství šampónu o velikosti vlašského ořechu. Rozetřete ho v dlaních ještě předtím, než ho rovnoměrně nanesete na vlasy. Největší část přijde ke kořínkům a lehce pokračujeme až do konečků. Pokud šampón hodně pění, není třeba vlasy mít ještě jednou. Poté vše důkladně opláchněte. Kvůli zbytkům šampónu mohou být vlasy matné.

Stejně jako pleť obličeje jsou i vlasy různé. Jemné vlasy vyžadují jinou péči než vlasy vlnité, barvené nebo melírované. Kromě toho se doporučuje soustavná systematická péče. Nechtě si poradit od svého kadeřníka. Může vám nabídnou kvalitní kosmetiku, sice za vyšší peníz, ale nebudete litovat.

Dalším krokem k úspěchu je zatnou zuby a přejíždět si pokožku hlavy studenou vodou. Vnější šupinatá vrstva se přitom totiž stahuje a stará se o hladkou strukturu vlasových vláken. Studená sprcha také povzbuzuje prokrvení pokožky hlavy a díky tomu rotou nové vlasy hezčí a silnější.

Velkou chybou při péči o naše vlásky je, když používáme příliš mnoho přípravků. Po kondicionéru, kúře a styligových výrobcích nemůže vlas přijmout žádné další látky, jsou slabé, působí unaveně a splihle visí kolem obličeje. Proto sáhněte po vlasové kúře jen jednou za týden a mezitím si alespoň občas dejte pauzu od stylingových přípravků.

Je zakázáno utírat do sucha. Mokré vlasy je možné natáhnout až o jednu třetinu jejich délky. Pokud je zbytečně natahujeme do délky, škubete za ně a trháte je nebo je příliš dřete dosucha, oslabí se jejich ochranná vrstva a vlasy se lámou. Lépe: zabalte hlavu do turbanu z ručníku a lehce přitiskněte.

Nejlepší kartáče a hřebeny se vyznačují zakulacenými okraji nebo hranami. Vhodné jsou kartáče přírodních vláken. Šetří vlasy a zabraňují příliš rychlému maštění, protože do sebe absorbují maz.

Kulma a žehlička na uhlazení. Vysoká teplota, která přitom působí přímo na vlasy je trvale činí křehké a lámavé. Aby nezpůsobila velké škody, existují speciální spreje určené na ochranu před působením horka. Vytvářejí na vlasech jakousi ochranou vrstvu a zabraňují tomu, aby ztratily hydrataci a byly bez lesku a narušené.

Dobře fénovat. A vždy přesušit. V mokrém stavu jsou vlasy mimořádně citlivé a nesnášejí horký vzduch z fénu ani kartáčování. Proto by se měly téměř dosucha vysoušet fénem ze vzdálenosti dvaceti centimetrů a spíše chladnějším vzduchem. Teprve potom přijde na řadu kulatý kartáč. Nejchladnější stupeň fénování nakonec předchází tomu, aby se pokožka hlavy potila a účes splihnul.

Vykouzlit objem. Tupírování je pro vlasy jed. Přesto ho mnozí provádějí. O něco náročnější, zato šetrnější: fénujte vlasy s předkloněnou hlavou, dokud nejsou téměř suché. Nakonec vmotejte velké natáčky nebo papiloty. Nejlepší jsou samodržící, třeba na suchý zip, protože nemusíte mít praxi, abyste s nimi uměli zacházet. A vyčarují pozoruhodný objem. Zejména pokud máte velice jemné vlasy, můžete navíc nanést ke kořínkům trochu přípravku na objem.

Styling pro pěkné lokny. Vlnité vlasy mají sklon k suchosti, proto je důležité zvolit vhodné pečující prostředky. Potřebnou hydrataci jim dodá sérum na konečky vlasů, sprej pro lesk a masky na vlasy. Lokny česejte nejlépe, když jsou vlasy v suchém stavu, protože jinak by se natáhly do délky a vypadaly by nepěstěně a zanedbaně. Abyste si ke svým loknám vybudovali dobrý vztah, radí odbornicí: nechte jim klidně jejich svobodnou vůli. Pokud nesmějí padat tak, jak chtějí, snadno začnou vzdorovat. Vlasy mají prostě vlastní život.

Nezapomeňte, že každý máme jinou strukturu vlasů. Proto musíme pečlivě vybírat správnou péči o vlasy. Já osobně jsem vyzkoušela některé výrobky. Nejvíce jsem byla spokojena s kosmetikou od Nivea , která nereagovala s mou pokožkou hlavy agresivním způsobem.

Zdroj: Active beauty


joslin
(Petra Hrabalová)
sobota 15. 11. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. Péče o vlasy. Vychytané.cz. [Online] 15. 11. 2008. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1444. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pece-o-vlasy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.231.21.105
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 13:37